Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy lehessen akváriumom?

Figyelt kérdés
Nem engedik hogy legyen mert "nem gondoznám és tisztítanám" és nem tudom őket ràvenni. Mit tegyek?

2012. nov. 29. 01:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Idézem!

"Anya, apa hetente 1x kell a víz 30%át lecserélni és naponta 1x egy csipet kaját adni! Komolyan annyira nyomoréknak nézte, hogy ennyit nem tudok megcsinálni?" na ezek után én megsértődtem és bementem a szobámba!:D ez egy szerda délután volt és Hétfőre megkaptam az akváriumot kompletten halak nélkül:D Azóta anyáék lettek a legnagyobb akvaristák :D

2012. nov. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jó, nem azon van a hangsúly, hogy nem tudná megcsinálni, hanem hogy nem akarná majd csinálni.
2012. nov. 29. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid ilyen véleménnyel vannak rólad, akkor mi mit mondjunk?

(Egyébként meg az egyik legnagyobb hiba felkészületlenül venni egy komplett akváriumot.)

2012. nov. 29. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vegyél nekik egy lottót:) Ugyanis nagy tévhit hogy ahhoz nem kell pénz. Összeszámolni sem tudom mennyit költöttem már rá. Ilyen-olyan szűrő (külső-belső szűrő), ha algásodik akkor különféle tesztcsíkok, algakaparó, növények folyamatosan, és méééérhetetlen sok víz a cserékhez. Na meg idő. Ez mind rendelkezésre áll?
2012. nov. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szerintem ha vesznek egy 50-60l körüli aksit azzal nem lesz annyi gond! nekem több mint 1éve van egy 170literesen ami tökéletesen meg amióta megvettem (kb. 1 éve) és egy forintomba nem került még azóta:D
2012. nov. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bamboochatheone ***** válasza:
Utolsó! És a vízcserék...?
2012. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát...170 literben, ha minden héten lecseréli a "kötelező" 30%-ot ,akkor egy év alatt kb 2.5 m3 víz fogy, ami akár 1000 ft is megvan.


Ha ez nem vállalható, akkor tényleg nem kell akvárium. :)

2012. nov. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat az elsőé nagyon tetszett :D ki fogom probálni
2012. nov. 29. 10:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Ami nálam bevált: nagyon gondold át a dolgot, legyen terved és ülj le velük beszélgetni.

Tudd, hogy mit akarsz, honnan akarod, mennyiért akarod, hányszor akarod ;)

Alapból az kössön le (lehetőleg látványosan), hogy akvarista.hu e-könyveit bújod. Aztán ülj le velük megbeszélni a részleteket, mit milyen sorrendben megvenni, hány hétig kell járatni az akváriumot telepítés előtt, mivel etetsz (mit szólnak a szúnyoglárvához a mélyhűtőben), ki gondozza, ha elmentek 2 hétre nyaralni stb.

2012. nov. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm megfogadom a tanácsod :)
2012. nov. 29. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!