Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy rák mellé milyen halat...

Egy rák mellé milyen halat tehetek?

Figyelt kérdés
az algásodás miatt szeretnék esetleg algaevőt. vagy van vmi más mód az algásodás csökkentésére? nem szeretném kockáztatni a hal életét...
2012. nov. 29. 09:44
 1/6 A kérdező kommentje:
kubai rákról van szó. már 12cm
2012. nov. 29. 09:45
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt egy ezzel foglalkozó kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..


Itt azt írják, hogy nemigen lehet mellé rakni halat. :(

2012. nov. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. nov. 29. 10:42
 4/6 anonim ***** válasza:

A törpeszívóharcsát hamar kettévágná.

Nekem is van egy nagy rákom, ő is egyedül van, pl ricciát - úszó májmohát raktam a tetejére, az leárnyékolja kicsit a fényt és nem algásodik. Ha kicsi barna alga keletkezik az üvegen, szivaccsal le tudom törölni.

2012. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A májmohát nem eszi meg, s ha szórakozik, hogy enné, az sem baj, mert az rettenet gyorsan termelődik újra. Szét is vághatja nem látszik meg, mert az a moha úgyis apró darabokból áll. Egyetlen hátránya, hogy pl nekem külső szűrő van és az beszívná a mohát, eltömődne a cső, csak akkor nem szívja be ha ráhúzok egy szivacsot. Ezt meg is csináltam, de a hülye rákom levagdalta a szivacsot róla, és a külső szűrőt is mindig szétszedi, rácsimpaszkodik aztán van egy műanyag L idom, amit mindig letép róla, azt rendszeresen visszateszem. Mondjuk nekem nem pont kubai kékrákom van, hanem egy 2x akkora nagy rák.
2012. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:

Valószínűleg a kérdezőnek sem kubai rákja van. Kubai rák létezik, de egy ritkaság amit soha nem árulnak magyar boltokban. A floridai rákot (Procambarus alleni) szokták hibásan így árulni, 18-20 centisre nő.


Az úszó növény nagyon jó ötlet, jót tesz a vízminőségnek is.

2012. nov. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!