Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Datnioides microlepis tartott...

Cerberosz kérdése:

Datnioides microlepis tartott már valaki ilyet?

Figyelt kérdés
Mivel etette? Mekkora akváriumban volt, milyen társaságban?
2012. dec. 1. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

rákerestem:

Elég lassan növő faj , és évekbe telik, hogy elérje akár 30cm-t

(180cm x 60cm x 60cm) - 680 literes tartályban tartották

Kiváló biológiai szűrést és rendszeres részleges vízcserét igényel.

Hőmérséklet: 22-28 ° C

pH: 6,5-7,5

Keménység: 5-20 ° H



Ragadozó hal, húsos ételeket kajál, mint a garnélarák, kagyló, fagyasztott hal, földigiliszta.


Nem szabad etetni az emlősök húsával, mint a marha-szív-vagy csirke, mert a túlzott mennyiségű faggyú degenerációt okozhat náluk. Az élő hallal etetés pedig veszélyes lehet a kórokozók miatt.


Nem szabad párban tartani, mert kegyetlenül üldözi.

1db-ot lehet, vagy egy kisebb csoportot, 3-4db.

Arowana, pontyfélék, stingrays, Polypterus és közepes méretű harcsák társaágában tartható.

2012. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ezeket én is megtaláltam róla:) Vajon mennyire lehet rászoktatni a száraz kajára? És amerikai sügérekkel hogy jönne ki?
2012. dec. 1. 16:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt írták, hogy megeszi a száraz kaját is, csak nem jó ha mindig azt kap. Azért most miből áll venni egy zacskó fagyasztott halat? Jó én is utálom egyébként, de én is fogok venni a rákomnak mer annak is kell. Ez meg ugye egy jó nagy hal, hát biztos sokat kajál.


Volt régen egy márványsügerem, azt sem győztem etetni. Az ilyen nagy sügerek valami írtó sokat meg tudnak enni.

2012. dec. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mivel jön ki, hát végig lehet nézni a videókat, hogy mivel tartják mások

https://www.youtube.com/results?search_query=Datnioides+micr..

2012. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyik akváriumban ezekkel vannak összezárva:

polypterus endlicheri

lapradei

congicus

delhezi

ansorgii

bichir bichir

2012. dec. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen sok helyen láttam sokúszós csukákkal, meg arowana-val, rájákkal, késhalakkal. Tipikus predator tank-okban De sügérekkel nem igazán.
2012. dec. 1. 22:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!