Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ivadéknevelő illetve szaporító...

Ivadéknevelő illetve szaporító akváriumba jó a műnövény vagy maradjon az élő?

Figyelt kérdés
eddig élő nővényt használtam és nagyon utálom a műnövényt de talaj és tápanyag nélkül hamar elkezdenek sárgulni , csak a jávai moha volt a legalkalmasabb erre a célra de a nyugodt környezet miatt szerintem kell bele nagyobb növény is

2012. dec. 10. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

többnyire jávai mohát használnak a célra amennyire tudom.


nekem mondjuk ivadéknevelőmben van ilyen kis cserép amiről hirtelen nem találok képet, de olyanok, mint valami fatuskó :) abba tettem homokkal kevert apró kavicsot és jbl tápgolyót. vettem egy olcsó armatúrát a célra (de készíthettem is volna...már mindegy :)). és most szépen fejlődik a jávai moha, a valisneria americana és az érdes tócsagaz a nevelőmben (amit épp 4 darab 2 hónapos nőstény guppi használ).


szerintem lehet neked is jó lenne ez a cserepes megoldás. nem feltétlen kell ilyen "puccos" cserép, szerintem egy sima agyagcserép is használható lenne :) és máris lehet növényed, mert lesz tápanyaguk. a fényt szerintem egy sima DIY megoldással meg tudod oldani :)

2012. dec. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
jó a mű növény igen.de ha vizi növény van az akváriumban akkor az csak ugy nem sárgulhat be.annak valami oka van..lehet kevés a fény,vagy az oxigén a vízbe
2012. dec. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az úszó növények is jók, pl a Limnobium laevigatum, az ugye takarja őket felülről, így biztonságérzetet ad nekik, de tápanyag nélkül az is sárgulni fog. A békalencse is szintén.

Ami nem sárgul táp nélkül, az a gömbmoha, de az nem takar sokat.

2012. dec. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!