Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet hogy a törpe gurámim...

Csejani kérdése:

Lehet hogy a törpe gurámim nem bírja a melegebb 25°c-os vizet és jobban szereti a 21°c-t?

Figyelt kérdés
Tegnap beraktam az akváriumomba egy fűtőt 25°c ra állítottam addig a víz 21°c-os volt fel is melegedett szépen viszont a a törpegurámim aki miatt az egészet csináltam összecsukta az úszóit csak a sarokban volt és nagyon gyorsan pampogott! Ma kivettem a fűtőt a víz újra 21°c és a gurámi tökéletes van mitől lehet ez?
2012. dec. 11. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, mivel a hidegebb víznek nagyobb az oxigéntartalma , és ezáltal jobban érzi magát a halacska.
2012. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annak biztos nem örült, hogy fél nap alatt 4 fokot változott a vize, a nagy hőingadozást egyik hal sem bírja.


Díszhalon azt írják hogy 16-28 °C közt jó nekik, hát fűtés nélkül is bírta volna, de ha bele akarod tenni, akkor állítsd 22 fokra, az pont a közép érték.


A szűrőt pedig ha feljebb teszed, hogy fodrozza a vízfelszínt, úgy több oxigén kerül a vízbe és nem fog zihálni.

2012. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
azzal volt a baj h a 21 hez volt szokva és hirtelen 4 fokkal nőt a vize. ez nem tetszett neki az tuti!:) jó a 21 fok ha ahoz szoktattad hozzá tedd be a fütőt álisd 21-22 fokra és elfér az aksiba!:)
2012. dec. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!