Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik fénycsöt használjam...

Viczena jozsef kérdése:

Melyik fénycsöt használjam még a 2 daylight fénycsö mellé?

Figyelt kérdés

Sera Blue Sky

Hagen power glo

Hagen Aqua glo

Sylvania Aquastar

Meg van 1 öregebb narva daylight csövem is.

Ezzek mind 90cm 30w-ok


2012. dec. 12. 15:48
 1/8 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem az Aquastart. A Blue Sky majdnem olyan, mint a daylight, a PowerGlo szintén elég természetes, az AquaGlo meg olyan semmilyen, bár van, akinek tetszenek a sárgás, álmos színek. Szerintem nem árt egy kis színpompa bele, az Aquastar pedig kifejezetten gyönyörűvé tudja varázsolni a halakat. Én is használtam egyet hosszú ideig. Minőségileg is magasan a többi előtt jár.
2012. dec. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ildikó86 válasza:
Szerintem két daylight mellé tegyél be egy hidegebb fényűt, aminek van egy kis kékes spektruma, mert a növényeknek kell úgy 6000kelvin körüli spektrum.
2012. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
A legtöbb daylight 6000-nél több. Mellesleg a Blue Sky 12 ezer Kelvines, és hülye zöldes színe van. A Kelvin lényegtelen, a színspektrum kell.
2012. dec. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

egyik sera brilliant daylight 6500Kelvines

másik meg hailea fresh water 8500Kelvines.

Hogy volna jo 1 lámpatestem fényvisszaverövel van a másik 2 csöves meg nem,melyiket hová rakjam?

2012. dec. 12. 20:28
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
A Fresh Water 7200 Kelvin, de mellékes. Nekem is van, teljesen jó cső, a Sera daylight viszont mindennek a legalja. Fényvisszaverőzd ki a másik lámpatestet is. Vegyél öntapadós tapétát, van tükörfényű is, csak simán beleragasztod.
2012. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg a Sera se 6500 Kelvin, nem tudom, honnan szedted ezeket az adatokat.
2012. dec. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

de arra nem tudom bele tenni mert ilyen

[link]

pont ugyan ilyen

2012. dec. 12. 22:04
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Ja vagy akkor ez nem lámpa, csak armatúra nélküli cucc. Hát ezzel nem sokat ér, a fény nagy része el fog veszni a tér többi részében. Egy olcsó megoldás: valami hosszú kerti ládába építsd be a cuccot, vagy másba, ami van ilyen hosszú. Gyárilag is lehet hajlítani lemezből felé fényterelőt, esetleg összeütsz néhány bútorlapot, ha van.
2012. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!