Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az aljzat jó lesz?

Ez az aljzat jó lesz?

Figyelt kérdés

[link]

Vagy milyen aljzatot vegyek? (nem lent élő halnak lesz.)



2012. dec. 16. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, hogy milyen halad lesz. Most elsősorban nem arra gondolok, hogy az akvárium melyik részén mozog főleg, hanem milyen színű. Pl egy élénkpirosas, vagy világosabb színű halhoz a sötét talaj áll jól, szépen mutat. Pl bazalt. A sötétebb árnyalatú halak meg jól mutatnak világosabb talajon.


Persze a fő tényező az lesz, neked mi tetszik. De ha pl harcsákat is akarsz majd bele, akkor olyan talaj kell, aminek nincs éles sarka, nehogy megsértse a bajszukat.

2012. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Betta. A színét még nem tudom, mert sok színű szokott lenni. Mondjuk, szerintem csak sötétebb színűek lesznek majd.
2012. dec. 16. 10:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor jó lehet a világosabb szín is. Szerintem menj fel youtube-ra, írd be, hogy betta, vagy betta splenders, és nézz meg pár videót, hogy min szokták tartani. Általában minden ilyen akváriumos videó alá oda szokták írni, hogy mivel van felszerelve az adott akvárium. Így látod, hogy melyik aljzaton mutat jól.


Ja, és még annyit: remélem az akváriumod lesz minimum 30l-es, mert annyi kell egy bettának. Ezek a betta tartásra árult gömb "köcsögök" alkalmatlanok bármilyen állat tartására.

2012. dec. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Dehogy tartanám olyan körakváriumban! Hülye az is, aki kitalálta.. Szerintem egy 40-50 literes akváriumom lesz.

Most néztem a kvarchomokot is. Szerinted az jó? [link]

Az 5 kg elég az akváriumba, vagy többet vegyek? Az hány vm vastagon fedné be egy 40 literest?

2012. dec. 16. 11:13
 5/9 A kérdező kommentje:
*cm
2012. dec. 16. 11:13
 6/9 Zolka99 ***** válasza:
5 kg elég lenne de szerintem ne kvarchomokot vegyél mert ngayon meglátszik ralyta minden kosz
2012. dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Azt írják, nem változtatja meg a kémiai egyensúlyt. De ezt egy természetes világos kőzúzalékról nem hinném el első szóra. A világos kövek szinte kivétel nélkül mésztartalmúak, ami a legtöbb hal akváriumába nem jó, mert növeli a vízkeménységet. Bettához sem.
2012. dec. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor melyik?
2012. dec. 16. 13:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Platypus válasza még az alap kérdésedre volt válasz, amit a kérdésben belinkeltél. A kvarchomok jó lehet, csak igen, meglátszik rajta a mulm. De ha hetente aljzat porszívózol, nem nagyon fog feltűnni.


Hát hogy 5kg mennyire lenne elég, azt nem tudom, mert még sose volt kvarchomok aljzatom. Nekem JBL Manado-m van az aksiban.

Annyit tudok mondani, hogy egyik haverom bazaltzúzalék talajt használt, egy 30l-esben (30x30-as alapterületű). Ő 4 kg bazaltot használt, és jó 5cm körüli lett az aljzatvastagság az akváriumban. Ebből talán lehet valamennyire következtetni. De szerintem 5kg elég lesz 50l-hez.

2012. dec. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!