Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Henger alakú akvárium jó a...

Henger alakú akvárium jó a halaknak, ha igen akkor milyen felszerelések kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom , hogy kis( 10-30l-es ) gömb akváriumban nem lehet halat tartani .

De nagyobban lehet ?

Az egyik barátom tud egy nagy üveg hengert aminek az átmérője 67 cm és 160 cm magas . Valamint az üveg 10mm vastag .

Azt mondja , hogy oda adja nekem 40 ezerért . Már láttam személyesen is és teljesen újnak tűnik és egy karcolás sincs az üvegen . Szerintem nagyon jól nézne ki a nappali vagy a szoba közepében .


Ebbe vajon lehet már halat tartani ? Valamint milyen szűrő és vízmelegítő kellene hozzá ? Valamint ti miket raknátok bele ami látványos enne ?



2012. dec. 16. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

160 cm magas? hogy akarod beültetni növényekkel vagy berendezni?.

Nem a vízoszlop magassága számít mivel a halak nem le-föl közlekednek,és nem használják a víz bizonyos rétegeit ha nem muszáj.A terület nagysága, amin úszkálhatnak, az a fontos

Most gondolja bele, mi lenne, ha téged tennének bele, lefeküdni nem bírsz benne, viszont lehet benne ugrálni, mert a fejed fölött van egy csomó üres hely :D!

2012. dec. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam , hogy lehetne bele csinálni egy 1m magas tartót a közepébe és oda lehetne pakolni a növényeket .

De ha szerinted nem elég nagy a hely nekik akkor a 60x40x30-as akváriumba mekkora hely van ?

2012. dec. 16. 22:20
 3/7 gfero ***** válasza:
szerintem meg lehetne oldani.alulra tennél olyan halakat amik az akvárium alsó rétegét kedvelik .meg így sorjába középső rétegbe választasz lazacokat vagy bármit meg olyan halakat amik a víz felszínén úszkálnak.ide már külső szűrő kell .bár ketté is lehetne vágatni üvegessel és lenne 2 akváriumod:)persze az egyikre rá kellene ragasztani alját .bár 40.000 -ért elég drága
2012. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha feltöltöd vízzel, úgy torzít mint atom, és a halak is valami eltorzult görbe világot látnának ha kinéznek belőle. Meg körbe-körbe fognak úszni benne.
2012. dec. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én inkább szögletes akváriumot ajánlanék. Abba is gondolj bele, hogy ha lesznek benne talajlakó halak, és valami gond lesz velük (ne legyen, de ki tudja), és ki kell venni karanténba, 160cm mélyére hogy nyúlsz le? Elég nehézkes dolog lenne.

Arról nem is beszélve, hogy ilyen magas vízoszlopnál megoldani azt, hogy a szűrés, és a víz mozgatása egyenletes legyen mindenhol...hát nem is tudom.

És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy mivel világítanál le 160cm mélyre. Ha megfelezed, még a 80cm mélységű víz is problémás.


Hable-nek maximálisan igaza van, torzítana rendesen. Ha megnézel egy ilyen gömb izét, az csak 3-4mm-es üvegből van, és az is mekkorát torzít. Akkor a 10mm-esen nem fogsz látni konkrét halformát, hanem csak eltorzult alakokat. Ez sima fizika, fénytörés.

2012. dec. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:

A problémákat a fentiek már vázolták. Én csak annyit tennék hozzá, hogy törvénytelen is. Nem csak a gömbakváriumot tiltották be, de minden kör alapterületű edényt is. A törvény szerint nem rakhatnál bele gerinces állatot.

Mondjuk állatok nélkül is látványos lehet egy ilyen. Mondjuk ha levegőfüggönyt meg színjátszós LEDvilágítást raksz az aljába. Léteznek ilyen szilikon medúza-utánzatok, amik megfelelő áramlás mellett nagyon élethűen úsznak.


http://www.youtube.com/watch?v=sPYIc8biW-E

2012. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak az alap kérdést olvastam, el, ez alkalmatlan akváriumnak.

Azon kívül hogy kidöglenek belőle a halak, se a szűrést, se a takarítást, se a berendezést nem lehet normálisan megoldani.

2012. dec. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!