Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A garnélák megeszik a kicsinyü...

A garnélák megeszik a kicsinyüket? Most vettem 6 darabot, kb mikor fognak szaporodni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 30. 16:45
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És a nemüket hogyan lehet megkülönböztetni?
2012. dec. 30. 16:48
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem eszik meg.Nem ártana ha megírnád,hogy milyen garnik.Addíg a nemek megállapítása lehetetlen.
2012. dec. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát van red cherry, yellow fire, ugyanolyan mint a red cherry kékben fehérben és sárgában.
2012. dec. 30. 17:35
 4/17 anonim ***** válasza:

Na szóval. Kezdjük az elején, a te érdekedben, a későbbi gondok elkerülése végett.

Te, ha jól sejtem, vettél Red Cherry-t, Yellow Fire-t, SnowBall-t, és Blue Pearl-t. Ezek mind Neocaridina-k. Tehát szaporodni fognak egymással, és az eredmény vadas, zöldes színű garnélák lesznek. a piros, sárga, kék és fehér színek el fognak tűnni. Mindegyik vadas színű lesz. Ilyesmi: [link]

Ezeket a példányokat (ha csak nem eleve a vadas szín a cél) nem szabad együtt tartani. Általában 1 fajta Neocaridina-t szoktak együtt tartani Babaulti fajjal, ha többet szeretnének.

Itt olvass utána a garnéláknak, ha még nem tetted meg: [link]


Egyébként, csak hogy a kérdésre is válaszoljak: mivel a garnélák dögevők a természetben, élő táplálékot nem esznek. Kivétel az üveggarnéla, remélem, olyat nem vettél melléjük. Ő még a halakat is megtámadja.


A szaporodást nem lehet így elsőre megmondani. Látni fogod majd a petéket a nőstényekben. Viszont sok esetben az első bepetésedés után ezeket el szokták dobni. Szóval türelem, lesz szaporulat. Viszont mint mondtam, vadas színűek lesznek.


Erre a megoldás csak egy lehet: vidd vissza őket a kereskedésbe, és csak egy színűt tarts meg. Abból viszont minimum 8-10 db kell, hogy biztos legyen benne hím és nőstény is. Ha akarsz más színt is az akváriumba, válassz melléjük babaulti garnélákból egy fajtát. Belőlük is 8-10db-ot. És belőlük is csak egy fajtát!!!


Ennyi egyenlőre elég, ha van még kérdésed, csak tedd fel, ha tudok, segítek. Egyébként mekkora akváriumod van?

2012. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
15 liter mivel pont ezen az akvagarmon olvastam és akkor ez a 6 reálisnak tűnt, az eladó ezt nem mondta, hogy vad színei lesznek azt mondta, hogy megvannak egymás mellett. Visszavinni meg nem szeretném, mert szerinte pofátlanság mármint megszerettem őket és nem lenne szíven vissza vinni őket tudom, hogy máshol valószínűleg jobb dolguk lenne de akkor sem. Hát akkor úgy látom ilyen vadszínűek lesznek sajnos na m1 :( Ha felmerül valamilyen kérdésem akkor írhatok neked privit?? Te elég kedvesnek tűnsz a többi vadbarommal szemben
2012. dec. 30. 18:28
 6/17 anonim ***** válasza:

Persze, nyugodtan írj csak, szívesen válaszolok, ha tudok. :)


És ha ajánlhatok még valamit: van egy olyan oldal, hogy garnelaforum.hu

Én is be vagyok regisztrálva, és rajtam kívül nagyon sokan még, akik kifejezetten garnélákat tartanak. Nálam sokkal nagyobb tudású emberek is. De ha nem is regisztrálsz be, témákra lebontva sok hasznos infó van fenn, amiből sokat lehet tanulni. A kezdeti lépésektől, a legkülönfélébb fajtákon át, a nekik adható kajákig. A sor szinte végtelen. Én mindenképp ajánlom. :)

2012. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És a szaporodást mivel tudom felgyorsítani?
2012. dec. 30. 20:17
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem tudod felgyorsítani. Kb 6 hónaposan lesznek ivarérettek és akkor olyan másfél centisek szoktak lenni nagyjából. Lehet hogy te már kifejletteket vettél, ez csak te látod.


A nőstények nagyobbak, színesebbek, domborúbb a hasuk.

így mozgatja a petéket a lábaival a hasa alatt a nőstény, így levegőzteti őket:

http://www.youtube.com/watch?v=A1C1Qf3rH5Y


A video végén pedig beúszik a háttérbe egy hím is, az kicsit homályosabb. A hímek kisebbek vékonyabbak, homorú a hasuk és színtelenebbek.

2012. dec. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ma vettem észre hogy sajnos az egyik rc- t beszívta a szűrő, bagyon sajnálom szegényt. szerintetek ha pl vateráról veszek akkor az is működni fog vahy csak lebetegíti a többit érdemes olyan helyekről venni
2012. dec. 31. 10:00
 10/17 anonim ***** válasza:

Én inkább az akvarista.hu-t ajánlom, ott általában gondos emberek kínálják eladásra a garnéla szaporulatot. Adj fel egy hirdetést, hogy a lakóhelyed közelében keresel garnélákat, biztos lesz, aki jelentkezik rá. Ha kis szerencséd van, akár ingyen is kaphatsz párat.


Egyébként a garnéláknál is, mint a halaknál, karanténozni szokták az új lakókat.

2012. dec. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!