Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényt? És mennyit?

Milyen növényt? És mennyit?

Figyelt kérdés

160l aksi, 2000l/h szűréssel, 78w világítással,

Szép növényesre szeretném!Olyan Dzsungelosra!

Hátul valami hosszúra gondoltam jó sokra középen valami alacsonyabbra és áttekinthetőbbre elől pedig gömb mohára?

Milyen növények kénének nekem és mennyi kéne belőlük? Keret :10000-15000Ft de inkább kevesebb mint 15 :DD Előre is köszi!



2013. jan. 2. 00:21
 1/10 _.-Akv-._ ***** válasza:
Valiznéria, gömbmoha, jávai moha, hamis fodroslevelű vízikehely, amazonasi kardfű, anubias, ostoros vízihagyma. Mondjuk kicsit fényigényesebbek is mehetnek 0,5w/l-hez.
2013. jan. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még pls. és mennyit amm ?
2013. jan. 2. 00:57
 3/10 A kérdező kommentje:
Még válaszokat pls.
2013. jan. 2. 01:09
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem a kedvencem az álhortenziám és az érdes tócsagazom :) ezek is szépen mutatnának nálad. és szép dzsungel feelinget adnak szerintem.


esetleg valisneria, fodros levelű vízikehely vagy a Heteranthera Zosterifolia is szépen mutatnak. előbbi hátul középtájt, a vízikehely szerintem hátul a sarkokban vagy középen oldalt mutat a legjobban. nálam a zoster szép kis bokros lett már a jobb közép részen :)


nálam is ezek vannak és három gömböcmoha szerűség, ami nem gömböc de az lenne ha nem lapultak volna ki havernál :) és mutatós, meg olyan dzsungel feelinges az egész :)

2013. jan. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszön!Ha tud még valaki valamit szívesen várom!
2013. jan. 2. 01:49
 6/10 anonim ***** válasza:
gondolkoztam közben...szerintem még jól mutathat a Cryptocoryne wendtii illetve a Cryptocoryne wendtii 'brown' is. ilyesmi növényekkel is lehet szép dzsungel feelingje a dolognak. és a Hemianthus micranthemoides is elég mutatós cucc :)
2013. jan. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És mennyit vagyek?
2013. jan. 2. 14:26
 8/10 bamboochatheone ***** válasza:
Amennyit csak tudsz. Idővel úgyis szaporodnak meg úgyis veszel egy rakás másik növényt. Tapasztalatból mondom.:D
2013. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
annyit vegyél amennyit szeretnél. én kb 20 tő valisneriával kezdtem de már legalább dupla annyi van úgy, hogy közben ritkítottam is rendesen. tócsagazból 4 szálat vettem, már 20 -25 van mert szaporodott :) szóval annyit veszel amennyit szeretnél, mert ha jól érzik magukat nálad a növények, akkor szaporodnak de nagyon :)
2013. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Üdv! Az igazán szép és eleven növényekhez szükséged lesz majd CO2 beoldásra és egy jó növénytalajt sem spórolnék ki.

Én kevesebb növénnyel kezdtem neki, de JBL Aquabasis Plus-szal alapoztam az aljzat alá. A fodroslevelű vízikehely pl. 2 tő 4 levéllel 'indult' ma már 18 levélből áll (3 hónap) és a crypto is szépen terebélyesedik. De ajánlják még a Sera Floredepot-ot, bolt válogatja, hogy hol melyik az olcsóbb.

Remélem segíthettem, sok sikert!

2013. ápr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!