Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állandóan meghalnak a neon...

Állandóan meghalnak a neon halaim és nem tudom miért. Esetleg valaki?

Figyelt kérdés

Van egy 10 literes akváriumom amiben van már csak 5 neon, 2 guppy és egy betta. Békésen éldegélnek együtt, még picik, napi egyszer/kétszer kapnak eledelt, van vízmelegítő van levegőztető, vízszűrő, 2 különböző ételt kapnak felváltva, heti egyszer ki van takarítva az akvárium is, ennek ellenére már a 2. neon halam pusztul el és a betta halam is órákon keresztül azzal játszik, hogy oda megy a levegőzetőhöz és feldobja a nyomás, majd megint oda megy és dobálgatja magát. Valaki tudja miért?


Csak komoly válaszokat kérnék. Köszönöm



#halak #elpusztulása.
2013. jan. 2. 22:14
1 2
 1/19 Platypus ***** válasza:
100%

Alapvetően három oka van:

1. 10 literes az akváriumod

2. hetente ki van takarítva

3. a halaid nem illenek össze

2013. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos ennek 2134314 oka van!

1.30 liter alatt gerinces állatot tartani TILOS!

2.Nem illenek össze a halak

3.Mivel hetente kitakarítod nem maradnak meg a szükséges baktériumok!

4.A neon halnak úszás tér kell!Itt ez nagyon de nagyon nincs meg neki!(Nekem 100cm hosszú akváriumba lesz neonhalam....)

És még rengeteg dolgok lehetne sorolni ide...

2013. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

10 literben 5 neon, 2 guppy és egy betta???

Ember, Neked fogalmad sincs arról, hogy hogyan kell halakat tartani!?

Amikor én neonokat akartam tartani, az volt az első, hogy megnéztem mekkora akvárium kell nekik. Idézem...

"Medence: Minimum 70 literes"

Betta: "Medence: Minimum 50 literes"


Most van egy 72 literesem, de jobbnak láttam, ha ebbe sem rakok neonhalat, mert kicsinek éreztem.

2013. jan. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Remek...

akkor az eladó miért mondta, hogy elég a 10 literes akvárium? Akkor most menjek vissza és vágjam szájba, amiért átvert és megvetette velem a szart?

Nagyobb akvárium akkor gondolom erősebb melegítő is kell és levegőztető, nem?

Köszönöm a válaszokat.

UI.: Régebben volt bettánk egy kis körakváriumban és 2-3 évet simán leélt, nem hiszem, hogy 50 lityós akvárium kell neki.

2013. jan. 3. 12:27
 5/19 Platypus ***** válasza:

Egy Bettát 30 literben is lehet tartani, 50 liter ahhoz kell, hogy többet tarthass egy akváriumban.

Néhány literben lehet hogy túléltek egy darabig, de nem lehetett valami szép életük. Ez olyan, mintha te egy budiba zárva élnéd le az életed.


A kereskedők hazudnak, ezen valahogy senki sem szokott meglepődni, ha műszaki cikkről vagy zöldségről van szó. A díszállatos is ugyanúgy kereskedő, és nem fog neked igazat mondani, ha úgy kisebb lesz a bevétele. Ha látja rajtad, hogy nem akarod megvenni az 50 literes rendes felszereléssel, mert nincs rá pénzed, akkor eladja a 10 literest, ami ugyan nem működőképes, de legalább lett egy kis haszna.

2013. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az eladó azért mondta, mert neki abból van pénze, ha minél több halat elad. Képzeld, ha mindenkinek, aki nem megfelelően akar halat tartani, azt mondaná, hogy ne vegyen. 2 hónap után bezárhatna.
2013. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 zakos ***** válasza:
Nyugodtan vissza mehetsz az eladóhoz és átadhatod neki, hogy bekaphatja a **** ha az asszony nem bánja. Anno velem is megcsinálták, hogy mindent rám sóztak...
2013. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az eladó azért van,hogy mindent eladjon,és a legtöbbje nem is ért a halakhoz.Mi múltkor bementünk az egyik boltba halkaját venni,és hátramentem egyúttal megnézni milyen halaik vannak.A Plattik többsége darakóros volt,és amikor szóltam a csajnak,nem is tudta miről van szó.Most ha egy olyan ember megy oda vásárolni aki nem ért a halakhoz,simán átveri,és a vevő nem érti miért pusztulnak a halai.A többséget nem is érdekli hogy mi van vagy esetleg mi lesz a rábízott állattal,a lényeg hogy eladja.Emlékszem amikor a tengerimalacomat vettem,nekem kellett kivenni a boltban a terráriumból,mert a kiscsaj azt mondta allergiás rá.Na persze!Biztosan be volt tojva tőle,nem mert hozzányúlni.Úgyhogy az ilyen típusú eladótól ne várj semmi jót.
2013. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 zakos ***** válasza:
Sok hülye eladó van. Legutóbb amikor voltam, az eladó nem tudta, hogy mi az az artemia meg hogy ivadékhal-táp.
2013. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó tanácsot és segítséget. Mai nap folyamán a 10 literes akváriumot lecseréltem egy 25 literesre, remélem ez már jó lesz nekik. Az eladót számon kértem a 10 literes akváriummal kapcsolatban, az volt rá a válasza, hogy valaki 5 literesben is tart halat...


Amúgy 10 literes akvárium eladó 1.000,- forintért odaadom. :)

2013. jan. 4. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!