Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halaimnak szabad adni...

A halaimnak szabad adni zöldségeket? És ha igen, miket?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 11:52
 1/7 bamboochatheone ***** válasza:
Milyen halak?
2013. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bamboochatheone ***** válasza:

Mivel ezek a halaid vannak: Xifó, Black Molly, Borostyán Molly, Aranyhal, Fekete Aranyhal (teleszkóphal), Ancistrus (alganyaló 2db), valamint két Almacsiga!

Lehet adni, sőt kell is(forrázott uborka, salátalevél, főtt borsó belseje, főtt kukorica belseje, főtt répa)...DE ez így rettenetes párosítás főképp az aranyhalak miatt. Mekkora akváriumban vannak ezek milyen szűréssel.

2013. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagy az akvárium, 320l/h szűréssel! (szerintem ez megmondja milyen a szűrés) Sőt még azokból a halakból amit felsoroltam csak egy két db. van (az aranyhalak miatt)
2013. jan. 3. 12:26
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Az ilyen idióták miatt hagytam itt az oldalt, most újra úgy érzem, hogy semmi keresnivalóm nincs itt, annyira felidegesítenek az ilyen kérdések.

320 liter/óra egy gyengén szűrt maximum 50 literes akváriumot jelent.

Az aranyhalaknak kellene külön egy 150 literes legalább 1200 liter/óra szűréssel, a többieknek pedig olyan 200 liter 1500 liter/órával.


Ne etesd azokat a szerencsétlen halakat, mert csak a szenvedésüket hosszabbítod meg vele. Vagy ajándékozd el őket, vagy üsd agyon, mindkettő jobb nekik, mint amit most csinálsz.


Az pedig, hogy ennyire buta, felelőtlen, meggondolatlan még 2013-ban is az állattartás Magyarországon, az kiábrándító. Ez nem fogható életkorra, mert most volt egy 10-11 év körüli gyerek itt, aki garnélás-növényest csinált úgy, hogy még én is néztem egyet. Ez egyszerű primitívség.

2013. jan. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bamboochatheone ***** válasza:

A 320 liter/órából Aquael FAN-1-re gyanakszom(valószínű helyesen), ami iszonyat gyenge. Miért kell mindenkinek halat tartani semmi tudással?!

De legalább írd már meg mekkora akvárium!!

Bár mivel nagy akvárium gondolom legalább 500 literes...

2013. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 _.-Akv-._ ***** válasza:

Szerintem az a "nagy" akvárium olyan 112-160 liter.

De amúgy a kérdező hol írta a halait??? Csak nekem nem mutatja sehol? (Se a kérdésben nem látom, se nem írta kommentben)

2013. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem írta levélben. Csak gondoltam megosztom hogy mindenki tudjon válaszolni.
2013. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!