Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az alapszabály a növényes...

Mi az alapszabály a növényes akváriumkhoz?

Figyelt kérdés

Mert egy 150x40x40-es aksim lenne, benne pontylazacokkal, és úgy gondoltam hogyha csak pontylazacok lennének (max 5-7-es csoprtban Cory-k vagy helyettük garnélák) akkor nézzen is ki valahogy az akváriumom!

Co2-re sajnos nincs pénzem, tehát hány wattos legyen a világítás, mert most igazán igényesre akarom, felfuttatni vasfára a növényeket ilyesmi.

Ja és tudtok olcsó, de jó táptalajt ajánlani???



2013. jan. 4. 19:01
 1/5 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hát ha tényleg növényest akarsz akkor olyan 200 watt, ha közepes növényeket akarsz 120.
2013. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz co2, akkor 0,5 W/l fölé nem nagyon kell törekedni.

Ha viszont nagyobb választékot akarsz növényekből, akkor ezt a 0,5 w/l-t meg kell közelíteni.

Sajnos nem túl szerencsés az akvárium méret, mert a fénycsövek vagy túl rövidek hozzá, vagy túl hosszúak.


Ami még jó kompromisszumnak tűnik, 3 db T8-as 36W-os fénycső.

Mondjuk 1 növényes, 2 napfényes, de az se baj, ha mind 3 daylight napfényes.


Itt egy komplett aljzat, nem kell hozzá külön táptalaj:

[link]

2013. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk elképzelés vagy ilyesmi, hogy milyen lehetne, esetleg hogy mi(k) azok a növények amik gyorsan nőnek,szépek, és megfelelnek az igényeik az általam biztosítani tudottakhoz
2013. jan. 4. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Hydrocotyle leucocephala, ludvigia repens, vizi hortenzia,

bacopa monnieri (ez utóbbi nem nő olyan gyorsan, de attól még jó növény szerintem)

2013. jan. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cerberosz ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok csak nekem 120*50*50-es akim van már fél éve megyeget közepesen növényesítve(nem igazi növényes) DE mostanság kezdette el foglalkoztatni hogy igazi növényes csináljak belőle. Nekem 4*54 W világításom van(2 növényes 2 napfényes cső) egy tetratec 1200 és egy atman cf 1200 meg egy eheim pick up 2010 durozsul alatta illetve benne. És bárhogy számolok ha át akarom alakítani baromi drága lenne még úgy is hogy a technika nagyrésze megvan. Rengeteg aktív aljzat kell bele valamint co2 anélkül nem lesz az igazi. Csak az aljat vagy 50.000 rúgna benne...Igaz ha már vennék a legjobbat venném tehát ada amasoniát, esetleg megemelném az aljzatot hátul hogy ne kelljen annyi belőle vagy valami olcsóbbat (manado) tennék alulra és csak a tetejére amasoniát. A co2 is minimum 30.000 felé kacsingatna persze nem akvarisztikai boltban venném. Nem tudom hogy milyen felszereléseid vannak, de kellene a 10* nettó megforgatás is, na meg a tápozás is drága lenne havi szinten is. Szóval én lebeszélnélek az(igazi növényezésről ekkora méretben, ink. csinálj egy 100l környékit. Karbantartani is egyszerűbb hidd el. Ekkorába tarts homokos aljzaton fákra kövekre kötözött alacsony igényű növényekkel sügéreket vagy ragadozókat.
2013. jan. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!