Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek jó vízértékek? Most...

Ezek jó vízértékek? Most csináltam egy víztesztet.

Figyelt kérdés

Nitrát 10mg/L

Nitrit 0

Keménység 10 dGH

másik 17 dKH

pH 8


Ez jó? 54L-es akváriumszett pár guppival és dánióval de azok is hullanak minden nyilvánvaló ok nélkül.



2013. jan. 9. 12:39
1 2
 1/11 YourDestiny ***** válasza:

Ammóniát nem mértél? Mert attól még az ammónia mutathat értéket, hogy a nitrit nulla. Persze kicsi a valószínűsége, ha 10ml nitrátot mértél, de mi van, ha téved a cucc?


Na de jó, mondjuk, hogy ez rendben. A pH szerintem a dániónak kicsit sok, de ettől se kéne hullaniuk. A hőmérséklet mennyi? Nincs valami olyan a vízben, ami engedhet magából valamit?

2013. jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én mióta elkezdtem akváriumozni (több mint egy éve) szenvedek a hullással, és nem tudom az okát.

Ammóniát nem mértem mert az nincs a tesztcsíkon amit vettem.

Hőmérséklet 25 fok, automata fűtő tartja egyenletesen.

Szűrő Eheim 2008 ami elvileg nem sok, de ehhez a szetthez ez van. Növények valiznéria és jávai moha. Heti vízcsere megy talajporszívózással. Nálam mindig minden rendben és hullanak a hálátlanok. Nem betegek, fél napig alul maradnak és sűrűn tátognak, nem úsznak, nem esznek, aztán kész. Nincs semmi elváltozás rajtuk. Nemrég vettem 2 olyan szép hím guppit hogy csak csuda, sose kaptam még ilyen szépeket, és 2 hetet ha bírtak, pár nap különbséggel elhullott mindkettő. A legbosszantóbb, hogy nem értem miért.

2013. jan. 9. 13:00
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, a vízben aljzat van ami bazalt meg 2 darab kő, az egyikre van kötve a jávai moha, meg egy másik női ökölnyi. Nincs benne más dísz vagy egyéb.
2013. jan. 9. 13:02
 4/11 YourDestiny ***** válasza:
Pedig a tünetek ammóniára utalnak. A tesztcsíkot dobd a szemétbe, az összes pontatlan, csak a csepegtetős teszteknek szabad hinni. A szűrőt hogyan tisztítod? Ugye nincs köze a csapvízhez és csupán félig mosod ki a szivacsot?
2013. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A szűrő szivacsát a leszívott akváriumvízben szoktam kinyomkodni, és kész. Nem csapvízben mosom. Az etetésre is figyelek, nincsenek túletetve.
2013. jan. 9. 13:11
 6/11 A kérdező kommentje:

Ammóniamérgezésről ezt találtam:


"Az ammóniamérgezés tünetei a következők: a halak normálisan úsznak, de hevesen lélegeznek. Majd később a vízfelszínhez közel úsznak, és rendszertelenül, néha görcsös módon kapkodják a levegőt. Ilyenkor is heves még a levegővételük. Egyre kevesebbet mozognak, megülnek egy félreeső sarokban, magukba fordulnak, apatikusak lesznek, majd teljes színezetükben pusztulnak el. A kopoltyúfedő lilásra is színeződhet."


És tényleg, mire én észreveszem már ülnek egy sarokban, és hevesen lélegeznek, aztán szép színesen elhullanak.

Most már tudom minek olvassak utána, kiderítem az okokat és hogy mit kell tennem, köszönöm a segítséget!!!

2013. jan. 9. 13:17
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez jó ammóniateszt?


[link]

2013. jan. 9. 13:21
 8/11 Zolka99 ***** válasza:
Próbáld ki hogy más helyen vezsed a guppykat és hogy úgyis elhullanak e.
2013. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egy kereskedés van elérhető közelségben (vidéken élek) de most hogy mondod... a nőstény guppikat egy ismerősömtől kaptam mert nála túlszaporodtak, és azok közül egy sem hullott el, pedig sokkal kisebbek mint a bolti hímek.
2013. jan. 9. 14:18
 10/11 YourDestiny ***** válasza:

Guppiból bele lehet botlani túltenyésztett halakba, amik sokkal érzékenyebbek a kelleténél. A szűrővel kapcsolatban, hát nem a legjobb, de 6-8 hallal szerintem el kéne vinnie az akváriumot minden probléma nélkül, csak nem szabad elhanyagolni a vízcseréket.


Az ammóniatesztet nem ismerem, de a JBL-ről tudok nyilatkozni, nekem beváltak a löttyeik. Viszont drága...


[link]

2013. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!