Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Száraz haleleségnek lejárt 1...

Száraz haleleségnek lejárt 1 hete a szavatossága, azért adhatom a halknak vagy inkább vegyek frisset? Mennyire számít halaknál a szavatosság az étküknél?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 15:53
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
Adhatod. A tápértéke csökken...
2013. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a száraz kajákkal az a gond, hogy a rájuk írt szavatossági idő a felbontatlan csomagolásra vonatkozik igazából. felbontás után azonnal elkezdenek veszíteni a tápértékükből. szóval igazából normál esetben akkora adagot érdemes vásárolni, ami néhány hónap alatt elfogy.


próbáld ki szerintem a fagyasztott hamit is, hátha rákap a halad. érdemes cyclopsot is betenni az étrendbe, mert színesebbek lesznek tőle a halak :) ezen kívül kb a halad ízlésétől függ mit eszik meg. nálam pl a serpalazacok a fehér szúnyoglárvára buknak, míg a sziámi ormányosmárnáim és a guppijaim az artémiát részesítik előnyben :)

2013. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Az is igaz, amit az előttem szóló írt. Minél kevesebb alaklommal érdemes felbontani a kaját, tehát minél kevesebb levegőhöz jusson, ebből adódóan a kisebb kiszerelés előnyösebb. A hőmérséklet sem mindegy, hűvös helyen vagy például hűtőszekrényben tartani szintén jobb, mint szobahőmérsékleten. Ám az ilyen száraz tápokat valóban csak kiegészítésnek ajánlott használni.
2013. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
javarészt fagyasztott kaját adok,heti 2 x szoktam szárazat.az én guppiaim is imádják az artémia rákocskát.nekem is van két darab ormányos márnám/repülő róka/annyira imádom őket nézni ahogy pörögnek és közben eszik az ecetalgát.
2013. jan. 10. 18:42
 5/6 anonim ***** válasza:
nálam nincs ecsetalga :) de az üveget aranyosan tisztogatják :)
2013. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bááár...főleg a növényeket és a bujkálót tisztogatják. szóval kellett hoznom két pici ancit...a hátsó üveget nem érem el és már csúnya volt a barna algától (a valisneria miatt alig jut fény arra az üveglapra). a csigák amiket hoztam eredetileg a célra, meg vmi oknál fogva megdöglöttek
2013. jan. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!