Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium háttér házilag,...

Akvárium háttér házilag, készíthető így?

Figyelt kérdés
Szóval olvasgattam rengeteget, hogy hogy lehetne megcsinálni, de nekem elég bonyolultnak tűnik. Azt se tudom, mi az a cement-perlit meg műgyanta.. Szóval azt találtam ki, hogy esetleg úgy lehetne-e kivitelezni, hogy hungarocell lemezekből kifaragom, bevonom teljesen a hungarocellt akvarisztikában használatos ragasztóval, majd ha megszáradt még egy réteg ragasztó után homokot szórok rá. A homorúbb területekre sötétebbet, a domborúbbakra világosabbat. Tudom, hogy ez nagyon le van egyszerűsítve a nagykönyvben leírt recepthez képest, de szerintetek működhet?
2013. jan. 11. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát elviekben működhet a dolog, de ehhez bitang sok ragasztó kell. A hungarocell mindkét oldalát bekennéd, vagy csak az elejét?
2013. jan. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
Mérgező nem lesz, de látszik, hogy még nem dolgoztál szilikonnal, mert az akváriumragasztó abból van. Ragadós trutyi amit nagyon nehéz formázni. A legegyszerűbb, ha csemperagasztót veszel. Barkácsáruházban kapható, olcsó, az egyetlen gond vele, hogy 10 kilós zsákban adják. Nemrég láttam akciósat, 1000 Ft volt egy zsák, szóval még így sem összeg. Olyat keress, ami vízálló, rugalmas és élelmiszerbarát. Vízzel összekevered, olyan lesz mint a sár. Ebből ki tudod alakítani a felszínt, és miután kiszáradt, kőkemény lesz.
2013. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elöl, hátul, oldalt, szóval körbe az egészet. A ragasztóval kapcsolatban igazad lehet, 40x80-as kellene, annyira nem nagy, de még így is sok ragasztót felzabálna..
2013. jan. 11. 13:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Tényleg nem dolgoztam semmi ilyesmivel. Értem. A csemperagasztó nem káros a halakra? Bár gyanítom nem, ha élelmiszerbarát..
2013. jan. 11. 13:52
 5/8 anonim válasza:

Hali!


Esetleg próbáld meg a kifaragott hátteret "gyertyaviasszal" bevonni (megolvasztva, egy kis ecsettel felhordva), de fontos, hogy paraffin gyertya legyen (nem természetes, így nem penészedik, bomlik, viszont nem oldódik). Erre jöhet akril festék (tulajdonságai paraffin szerint) és pár nap száradás, esetleg áztatás. Nálam az eredmény magáért beszélt

2013. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Szerintem is jobban jársz a csemperagasztóval. Azzal könnyebb bánni, mint az fbs-el. Ezt olvastad már? [link]

Több oldalon is fenn van ez a leírás. Ez alapján is lehetne próbálgatni.

2013. jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Húha.. azt hiszem ez meghaladja a képességeimet. Mindenki jobban jár, ha most hanyagolom a témát és később veszek bele készen kapható hátteret.
2013. jan. 11. 14:06
 8/8 Frontosa ***** válasza:

Ha kisebb (100 liter alatt) az akváriumod anyagilag jobban jársz gyári műgyanta hátterekkel.

Pl. 112 literes standard mérethez 6800 ft.

[link]


Üdv,

2013. jan. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!