Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatom e így a Bettát?

Geckoman kérdése:

Tarthatom e így a Bettát?

Figyelt kérdés
Régebben mikor még kissrác voltam, édesapámmal több akváriumot is gondoztunk egyszerre. Most hogy „felnőttem” és külön háztartásba élek, úgy gondoltam itt az ideje önállóan összeraknom egy akváriumot. Jelenleg még nincs semmim, de napokon belül be lesznek szerezve a dolgok. Az akvárium minimum 100L-es lesz. Otthon mindig vegyes akváriumunk volt, ahol sose maradtak meg a Betták huzamosabb ideig, főleg a hatalmas őslakos vitorlásokkal viaskodtak. Most viszont úgy döntöttem, hogy ebben az akváriumba a Betta lesz a domináns hal, a többi kisebb pontyfélék, esetleg elevenszülők, gerinctelenek lennének. Sok cikket, blogot, könyvet olvastam a Betta tartásról, de ezek sok helyen eltérnek. Arra lennék kíváncsi, hogy egy hím Bettát tarthatok egy egyszerre 3-4 nősténnyel együtt? Iváskor (mondjuk ez még bőven hátra van) muszáj ivató akvárium vagy elég lenne ha a fő akváriumba mondjuk egy apróbb szemű ráccsal elválasztom a hímet meg a habfészket a többi élőlénytől? Köszi.
2013. jan. 13. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha alaposan be van növényesítve az akvárium, már lehet őket együtt tartani, de így is csak menekülni fognak a nőstények. Szerintem nem érdemes. Szaporítani mindenképpen külön akvárium kellene, mert a kicsiket nem egyszerű gondozni, például a nagy akvárium vízmozgása sok lehet.


Amúgy elevenszülőt nem kellene tartani mellette, inkább csak vörösneonokat, parázslazacokat, páncélos harcsákat.

Gerincteleneket is jól meggondolva.

2013. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Elevenszülőket csak azért raknék, hogy a természetes táplálék is meglegyen a bettának a szárított szerves táplálékon kívül.  Viszont így meggondolom még ezt az összeállítást és lehet, hogy más domináns hallal fogok kezdeni, csak a vitorlásoktól, meg a diszkoszhalaktól már hányingerem van, valami különlegeset szeretnék, a betta meg mindig kedvenceim közé tartozott és szerettem volna egy jól működő háremet, ugyanis ilyenről is olvastam. Gurámin gondolkodok még. A gerinctelenek miért nem férnek meg a bettával?
2013. jan. 13. 15:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ilyen nagyobb amano garnélák,és sepregető garnélák megférnek vele, de pl a red cherry méretű mini garnélákat inkább csak megeszi :)


Csigát lehet tenni bármilyet.

2013. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!