Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj? Vettem 7 db...

Dioxyde kérdése:

Mi lehet a baj? Vettem 7 db halat 5 páncélos harcsa 1 hátonúszó és egy öves díszcsík beraktam az akváriumba őket 2 nap múlva egy harcsa meghalt másnap megint elpusztult 2 mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
112 liter,jbl e 900 szűrőm van ,fűtés megy,külsőleg semmi elváltozás nem volt a halakon.
2013. jan. 14. 02:21
 1/9 kzs ***** válasza:

Mi? Hát csak az, hogy abszolút nem illenek össze:

Synodontis, Corydoras + Botia... húúúú... elképzelni se lehetne rosszabbat.

Egy 112 literbe - ezek közül - CSAK Corydoras mehet!

2013. jan. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dávkapcs ***** válasza:
Más halad nincs?
2013. jan. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Friss halszállítmány, stressz, rossz vízminőség. valamely a 3 közül.
2013. jan. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz köze sincs ezek a halak nem valók össze!!!
2013. jan. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-4 centis halak ,nem 30 centis öves díszcsíkot tettem az akváriumba.Ha nagyobb lesz átrakom máshova.Amúgy csak ennyi hal volt benne,új akvárium 2-3 hetet ment üresen.
2013. jan. 14. 16:20
 6/9 kzs ***** válasza:

Vízértékekkel nem hiszem, hogy gond lenne, mert akkor a Botiának is baja lenne (kezdetben ugyanis elég érzékeny rá).


Szűrés rendben, baktériumkultúrák - elmondásod szerint - rendben, akkor pedig a halakkal van a gond.

És ezt már ki is fejtettük neked.


Nem valók össze, és ezt értsd meg végre.


Nem minden talajlakó halat lehet összetenni, pláne ezt a 3 teljesen más fajt NEM, és pláne ekkora akváriumban NEM.

Érted végre?

2013. jan. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké.köszi a választ,de mondtam nem akartam együtt tartani őket addig amíg a díszcsík megnő nagyra...ezért a halak nem egymást ölték le....én arra lettem volna kíváncsi mitől halhattak meg.Amúgy ha szétnézel youtubeon nagyon sok ragadozó hal van együtt amik a talajon mozognak főleg és mégse ölik le egymást pl polypterusok meg nagyobb harcsák stb....szóval itt nem a társítás volt a baj mert 7 db kis hal bőven elfér ekkora akváriumban....de mindegy .
2013. jan. 19. 18:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam megfáztak mire haza értem velük vagy a víz nem volt elég jó nekik bár a díszcsík érzékenyebb erre:S
2013. jan. 19. 18:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Bomhii! Attól hogy nem valók össze, még nem azt jelenti hogy két nap után el kell pusztulniuk. Egyszerű a képlet mint írtam. Friss szállítmány karanténozás nélkül.
2013. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!