Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kicsit erősebb áramlás...

A kicsit erősebb áramlás árthat a növényeknek?

Figyelt kérdés

Hétvégén indítottam el egy 30l-es nano akváriumot. Aquael Pat Mini van benne, 400 l/h-s teljesítménnyel, és kb negyed literes szivaccsal. Ilyen: [link]


Az akváriumban jávai moha, gömbalga, crypto és bacopa van. Főleg a crypto van kitéve erősebb áramlásnak, ingadoznak ide-oda a levelei rendesen az áramlással.


Ha jól tudom,a kiáramló lyuk feletti kapcsolóval lehet fojtani. de nem vagyok benne biztos. Leírás meg nincs hozzá egyértelmű.

Van esetleg valakinek valami tapasztalata ezzel a szűrővel? Érdemes visszafojtani, vagy hagyjam egyelőre így? A crypto bírja a kicsit erősebb áramlást?

Ha jól tudom, az erős áramlástól ecsetalga alakulhat ki.


Válaszaitokat előre is köszönöm.



#akvárium #nano akvárium #aquael pat mini
2013. jan. 16. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:

A csappal játszhatsz egy kicsit, a 400 l/ó valóban sok. Elrontani nem nagyon tudod, a szabályozó általában szorulnak, de szerintem látod rajta, hogy mozgó alkatrészről van-e szó.

Vagy irányíthatod a víz áramlását felfelé, ha tudod, hogy ne kapja el közvetlenül a cryptot, akkor nem gond az áramlás. Esetleg esőztetőn is gondolkozhatsz.

2013. jan. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Még annyit had kérdezzek, hogy a fojtás hosszú távon nem árt a szűrőnek, ugye?
2013. jan. 16. 10:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami. A szivacs idővel telítődik, ha jól tudom. Az is visszafog az áramláson?
2013. jan. 16. 10:08
 4/5 bamboochatheone ***** válasza:
Igen, a szivacs tömítődik és lefogja a szűrőt. Majd akkor visszaengedheted rá a teljesítményt.
2013. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz szépen neked is.
2013. jan. 16. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!