Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kevés a világítás?

Lala6 kérdése:

Kevés a világítás?

Figyelt kérdés
A 200l-es akváriumomon gyári tető van 2db 30wattos t8-as fénycső. Egy sylvania glo-lux és egy daylight.ÚJ csövek de még is sárgulnak a növények.Ez egy növényes és halas akvárium.Szerintem kevés a világitás de a véleményetekre kíváncsi vagyok.10-12 órát világítok.Ja a növények tündér hínár,kanadai átok hínár, valisneria,anubias,valami fű formájú meg pár olyan aminek sajna nem tudom a nevét de úgy kértem ne legyen nagy fényigényű.Használok szatot is először arra gyanakodtam ezért kivettem de 2-hét után még rosszabbul néztek ki.Visszaraktam a gyantát javultak a növények de még mindíg barnák.co2 tabit és neptun növény tápot adok nekik naponta de a javulás gyenge.A havernál ugyan azok a cuccok vannak mint nálam de ö led reflektort használ 230voltosat 2db 5500k és 1led rgb refit és olyannok a növényei mint az álom és csak co2 tabit ad nekik.Lehet a led reflektorral javulna nálam is a növények állapota? Előre is köszönöm.

2013. jan. 21. 17:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ezek nem árnyéktűrő növények.

Az anubias biztos megmarad, valószínűleg a vallisneria is. A többi nem hiszem.

CO2 tabi nem kell. Ennyi fényhez túl sok táp sem kell.

Viszont amit adsz, az legyen teljes értékű . (mikro-makro elemek, folyékony tápok, gyökértápok)

Ami szerintem még megmarad, Microsorum pteropus , Cryptocoryne wendtii, esetleg Bacopa australis.

Itt nézelődhetsz:

[link]

2013. jan. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez nekem elég kevésnek tűnik talán anubias és valisneria-t viszi!A többihez nem értek!De napi 8-9órát menjen inkább!
2013. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Co2 tabi helyett inkább használj easycarbo-t.
2013. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 _.-Akv-._ ***** válasza:

0,3w/l alatt csak kis fényigényű növényeket tarthatsz, egy 100 watt kellene.


A co2 tabletta meg nem tapasztalatból mondom, de azt hallottam, hogy semmire se jó, a folyékony co2 jobb :D

2013. jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Lehet.

Viszont a CO2 tabitól ingadozik a pH. Amíg bedobod leviszi, de aztán kipárolog és 10 perc mulva vissza emelkedik. Ez nem jó se a halaknak, se a növényeknek.

2013. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ÉRtem és mitszoltok a led reflektorhoz ami a havernál van az mindegyik 230v 10w 2db 5500kelvin-es a másik 10w rgb led reflektor és lilára rakta mondván abban kék és piros fény is van de nála minden gyönörü ugyanazokkal a növényekkel és panzi Co2 tabit ad semmi mást. Ezért nem értem lehet a vílágítása ennyit számít? Jó lehet ez a led refi vagy titkol valamit?
2013. jan. 21. 17:51
 7/18 bamboochatheone ***** válasza:
Van link azokról a reflektorokról? Szerintem érdemes LED-ezni.
2013. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Sajna nem bekakilt a pc telorol nyomom de a gugli-ba beirjátok 10w os led reflektor sokfajtát ad a hideg fehér meleg fehér és rgb reflektor. Nagyon nem is húzos az ára sopronba 6500 vette darabját belerakott 2db 5500kelvinest meg egy rgb-t és mitmondjak gyönyörü az aki.ÉS mindegyik csak 10watt.
2013. jan. 21. 19:55
 9/18 A kérdező kommentje:
[link] mégis sikerült belinkelni.
2013. jan. 21. 20:02
 10/18 A kérdező kommentje:
Ez meg a szines. [link]
2013. jan. 21. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!