Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora gondot jelenthetnek...

Mekkora gondot jelenthetnek az elhullott guppi "bébik" az akváriumban?

Figyelt kérdés
Nemrég takarítottam az aljzatot és igyekeztem minél többet kiszedni, de biztos vagyok benne, hogy maradt még. Nagy probléma?:/

2013. jan. 21. 20:40
 1/6 Zolka99 ***** válasza:
Nem, nagyon kicsik ahoz hogy problémát okozzanak ha cseréled a vizet, sőt ha van anci vagy garnéla meg is eszik őket.
2013. jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azok éppenséggel nincsenek, csak maláj tornyoscsiga, de az bőven:D
2013. jan. 21. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:

De mitől hullottak el? Valami nagyon rosszat sejtek a háttérben, egyáltalán nem jellemző rájuk az elpusztulás.

A rengeteg csiga sem sejtet jót.

Az oszló tetemek pedig igenis nagy problémát okozhatnak, ha hozzávesszük a többi terhelést a csigáktól, meg még ki tudja mitől.

2013. jan. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom Murr. EHEIM MP AquaStar-60 szettem van, 7 darab guppi összesen, mohával, vasfával... A bővent pedig nem úgy értettem, hogy olyan rengeteg lenne, körülbelül 15 darab van belőle.
2013. jan. 21. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaa, hát akkor azt mondd :) A rengeteg nálam 100 felett kezdődik :)


De hogy miért hullottak el, az így rejtély. A szomszédomnak volt egy 30 liter körüli "akváriuma", egy levegőztetővel Teljesen be volt algásodva, nem lehetett belelátni. Guppik voltak benne, nem nagyon etették őket, egymást ették. De soha nem volt üres. Tehát nem tudom, hogyan pusztulhatnak el, nagyon szélsőséges körülményeket is elviselnek.

Lehet, hogy a vízminőség nem jó nálatok.

2013. jan. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha csapvízben tartod őket, akkor lehet valami olyan van a vizetekben ami a felnőtt guppiknak még pont nem ártalmas, de a kicsik (mivel nagyon picik) megérzik és nekik ártalmas.

másra nem tudok gondolni mivel a guppik gyakorlatilag egy pocsolyában is életben maradnak és a szaporulat is életben marad hacsak nem eszik meg a kicsiket a nagyok...

2013. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!