Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet az úszóján?

Mi lehet az úszóján?

Figyelt kérdés

2 éve élnek együtt ugyanazok a halaim. 10 áttetsző pontylazac, 1 betta és 6 panda harcsa. Az akvárium 85 literes. Sosem voltak betegek, anno a karantén időt is kivártam mindegyik érkezésekor. Növényt utoljára 5 hónapja vettem, de az is kapott parakilles 2 hetes karantént.

A gondom most az, hogy megjelent az egyik lazac farokúszóján 1 db fehér apró pötty. Teljesen olyan, mint egy darakóros pötty, de sehol máshol nincs rajta, a többieken meg egyáltalán nincs semmi, szépek, esznek rendesen, nem vakaróznak. Aggódom, hogy mi lehet a baj, nem történt változás, nem lenne ok a darakórra. A bettám ráadásul több, mint 3 éves, mert másé volt előtte, látszik is rajta már, hogy nem a régi, nem szeretném betegséghullámban elveszíteni, de más halamat sem. :(


2013. jan. 23. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Tedd külön a lazacot, és kezeld . Sós fürdőben, vagy más neptunos gyorsfürdőben, vagy sera costapurral, vagy parakillel.


És figyeld a többi halat, nem vakarózik e, nem jeleni e másokon is tünet.

Ha igen, akkor megéri elkezdeni a kezelést az egész akváriumban.

2013. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Figyelem őket sokat, eddig semmi szokatlan, de azt nem értem, hogy honnan jött ez most. :(
2013. jan. 23. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem érdemes külön venni, mert ezek a kórokozók alapjáraton is megvannak a vízben. A pontylazacnak pedig csak felesleges stressz a karantén.

Remélhetőleg ahogy jött, el is múlik majd. De sajnos az is lehet, hogy ő egy gyengébb egyed alapból, rosszabb a genetikája, ezért hamarabb elkapja a betegségeket.

Ezek a halak átlagosan 3-5 évig élnek, ha a hozzád kerülésig megjárták a poklot, az nyomot hagy a szervezetükben, csökken az élettartamuk.

De mivel nálad jók lehetnek a körülmények a leírásod és a hozzáállásod alapján, nem kell azonnal kétségbe esned.

2013. jan. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!