Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mahafalat szeretnék az akváriu...

Zakos kérdése:

Mahafalat szeretnék az akváriumomba. Hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés
Milyen rácsra kell futtatni? Megfelelő-e erre a jávai moha? Azért választottam a mohákat, mert kicsi a fényigényük. Elég nekik 15w fény 54 literre?

2013. jan. 26. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy link, bár nem magyar, a képek elég beszédesek: [link]


Én speciel olyan rácsot használtam, amit hungarocelles falburkoláshoz használnak. Most nem jut eszembe a hivatalos neve. De jó lehet a régi típusú szúnyogháló is, ami kicsit keményebb.


Jávai moha is jó, de az igazi azt hiszem a weeping moha, vagy a karácson moha.


Jávainak tuti, hogy elég a 15W

2013. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 YourDestiny ***** válasza:
Ráművészkedni idegtépő dolog lesz. Amúgy a szúnyogháló (a kemény, nem a puha) jó. A fény elég, de azért a tetőt kicsit feltuningolnám tükörfóliával, így sokkal több fény jutna az akváriumra. Egy ezresbe se kerülne.
2013. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszer szereztem egy fekete műanyag dobozt, amibe a zöldségesek rakják a zöldségeket, annak nagy rácsos alját körbevágtam és rávarrtam a jávait tűvel és damillal, aztán kis 20 literes akvárium aljára letettem. Hát ilyen lett. Egy 15Wattos cső volt 2 kis akvárium tetején.

[link]

Kevés volt a fény és elkezdett barnulni.

[link]


Ha nem a földre rakod, hanem a falra, ott biztos közelebb lesz a lámpához és több fény kap, de tegyél szerintem is a lámpádra fényvisszaverő fóliát.

2013. jan. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár az is lehet, hogy 18Wattos volt az a cső.

Meg nem mondom, már nincs meg.

2013. jan. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem. Mégis csak 15 Wattos volt, rájöttem közben, mert utána ugyanezt a csövet használtam egy másik akvihoz, 45 litereshez és abban sem maradt meg a jávai. Illetve úgy volt volt, de nem igazán nőt. Kevés volt neki a fény.

A gömbmoha viszont teljesen jól elvolt alatta.


Gömbmohákat is rá tudod varrni pl szűnyoghálóra, ha széthúzod laposra. Csak abból sokat kell venni, mert ők még lassabban nőnek, mint a jávai. De az biztos hogy nem fognak megbarnulni.

2013. jan. 27. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!