Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Te adsz nevet a halaidnak? :-D

Te adsz nevet a halaidnak? :-D

Figyelt kérdés

Persze nem a mind egyforma kis neonokra, dániókra gondolok, hanem azokra, amelyeket fel lehet ismerni. :-)

Lehet hülyeség, csak kíváncsiskodom.


2013. jan. 30. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Én az aranyhalaimnak általában szoktam, mivel őket meg lehet különböztetni egymástól.

Egy óriási fehér aranyhalamnak az volt a neve hogy Pinky. Egy pirosnak Manci. Ők egy pár voltak. :D Az algaevőmet kreatívan Plekinek neveztem el, az albínó algaevőt pedig Uborkának. (Mert amint bepottyantom az uborkát, ő az első aki ráveti magát. Ő kicsit fogyatékos, és ha ég a lámpa, nem jön elő. Csak lámpaoltás után.)

2013. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első: nem fogyatékos az ancid, csak mivel éjszakai állatok, nem fognak előjönni világosban...ők éjszaka aktívak, nappal bújkálnak a kövek, növények alatt...


Nekem most van egy 112 literes növényesem, neonokkal, garnélákkal meg xifókkal, a xifók szaporodnak is, de mivel nem igazán foglalkozok a nevelésükkel, megeszik a nagyok. Most előjött egy kis túlélő, kb. 1 centis még csak, de nagyon aranyos. Ha odamegyek az akváriumhoz, kíváncsian néz, követi az ujjam. Nagyon kis mohó, ha adom a kaját, úgy bezabál, hogy akkora lesz a hasa, hogy majd' kidurran, ezért elneveztem Pocaknak. :)


Régebben volt két aranyhalam, Bubi és Bibi, meg van egy nano tengerim is, de értelemszerűen abba nincs hal, csak 3 csiga...nekik nincs nevük. :)

2013. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aranyhalaimnak én is adtam nevet; Cuba libre a piros, Gin tonic a foltos és Jack Daniels a fekete.
2013. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Én nem.
2013. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második:

Hidd el, fogyi szegény. Tudom hogy éjszaka aktívak és többnyire akkor mutatkoznak, nappal nem, de ez a hal más.. egyáltalán nem jön elő lámpánál! A nagyobbik ancim nappal is látható, megpihen a gyökéren, elúszik máshová, növény közé bújik, feltapad az akvárium falára, szóval jön-megy pihen.

De ez a sárga Uborka!! :)


Mikor elhoztam a kereskedésből kb 1 hónapig nem is evett! Azon töprengtem vajon meddig húzza még így.. aztán egyszer csak rájött hogy hogyan kell megenni az uborkát és társait meg a tablettát. Jó sok időbe telt, de rájött. Szerintem a nagyobbiktól (Plekitől) leste el... Nem tudom a kereskedésbe mivel etették, de hogy nem ismerte ezeket a dolgokat az is biztos.


Nagyon kicsi volt, fejletlen mikor elhoztam. A mozgása is fura. Csoda hogy él! A természetben már biztos meghalt volna amilyen szerencsétlen, de itt mesterséges körülmények között életbe maradt.


Látom a különbséget közte és az egészséges algaevő között.

Ő nagyon nyomi. :) De azért szeretem.

2013. jan. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem, de valaki adott nevet a bohóchalamnak, ő a Misi.

Az indiai törpegébem meg Gülüszemü, ha az névnek számít.

2013. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ancim Béla. A gyöngy gurámijaim Charlie angyalai. Bettám Lulu és van egy standhal halam ami Sten. Én adok nekik nevet. :-D
2013. jan. 30. 14:28
 8/8 anonim ***** válasza:

van amelyik MÁR kapott nevet, és van amelyik MÉG nem :)

pl az én ancim Hami :)

2013. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!