Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 5 óra "szellőztetés" elég a...

5 óra "szellőztetés" elég a csap víznek, hogy nyugodtan adhatom a halaknak a klór miatt vagy inkább több órát várjak inkább?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 19:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12 órát általában hagyni szokták állni. Felénk klórosabb a víz, én másfél napig is hagyni szoktam...
2013. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem elég. Én inkább a 24 órát mondanék.
2013. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Még a 24 óra sem elég, kell az 1 nap. :P
2013. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

19:20 :D


Én nem szoktam siettetni, 1,5-2 napot állni hagyom. De van hogy tovább is. Legalább 24 óra, azaz 1 nap :)

2013. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Mi egyáltalán nem hagyjuk állni megy a halakhoz a csapból.de semmi bajuk tőle. :)
2013. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Persze, mert az akváriumban fekszik a víz. Úgy tényleg mehet egyből, de ha nem pancserkedsz, akkor bizony pontosan 1440 percig kell várni.
2013. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mivan? Mi az h fekszik a víz???
2013. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Gratulálok ötödik, mondj még hülyeségeket.
2013. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Treská ***** válasza:
Tudod...ő feléjük nem mérgező a klór:D Hanem az a vitamin:D
2013. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Senki sem látott még vízkezelőt? Gyakorlatilag a káros klórnak a csapvízből, fél óra alatt el kell párolognia. Igaziból nem a klór tartalma miatt szükséges a vizet állni hagyni. A csapvízhez a klóron kívül még vegyszert is adagolnak. A kútból kinyert víz tartalmaz arzént, vasat, mangánt, és még egy csomó mindent. Ezeket a megfelelő minőségben, külön külön kezelni kell. Értékeit figyelni, beállítani szükséges egy normális szintre. Mindegy is. A lényeg hogy biztonsági okokból, (és mivel sohasem tudhatjuk hogy a mechanikai szűrőt mikor öblítették) Célszerű néhány órát állni hagyni a vizet. Percre pontosan senki sem fogja tudni neked megmondani. van aki az 12 órára esküszik, van aki a 2 nap-ra. Mivel ismerem a folyamatot, tisztában vagyok vele mi folyik nálunk a csap-ból, én reggel kitöltöm a vizet, munka után pedig mehet is a halakhoz. Sem éjszaka, sem reggel nem kell kerülgetni a vizet.
2013. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!