Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Vettem 54 literes akváriumot teljes felszereléssel 20000 Ft-ért. Kaptam hozzá Trixie M-380-as szűrőt, valamint Elite Submersible 50 wattos fűtőt. A világítás 11 wattos. Szerintetek jó ez így? Megérte megvenni?
2013. febr. 2. 15:14
 1/9 Pendulum92 ***** válasza:
Én nem vennék szettet. Olcsóbb, de annyival rosszabb is, mint ha te vennéd bele a dolgokat.
2013. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pendulum92 ***** válasza:

Rendszerint alul van méretezve benne minden technikai cucc.


Ez sem kivétel

2013. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon gagyik ezek a felszerelések? Inkább másmilyeneket kellett volna venni az akváriumhoz?
2013. febr. 2. 15:18
 4/9 Pendulum92 ***** válasza:

A világítás még talán elmegy, ha a növényállományt jávai mohára, gömbmohára, hólyagos vízikehelyre, és anubiasra korlátozod.

A fűtő valami noname, sose hallottam ilyenről, de ha termosztátos még az is elmegy.

A szűrő viszont szerintem nem sokmindenre jó. E helyett inkább egy Eheim PickUp 2010 kéne, de meg lehet szűrni külsővel is, de akkor is kell egy vízforgató 5-600 l/h körül. Ez persze a legdrágább verzió, de a legjobb is.

ha a külső szűrők érdekelnek, valamelyik "kollégám" majd felvilágosít, hogy melyik jó, én nem értek hozzájuk.

2013. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:
Pontosítom magam, lehetséges, hogy 54 litert még egy külső is meg tud forgatni, akkor nem kell mellé még egy vízforgató is.
2013. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Növények közül anubiast és gömbmohát lehet bele tenni, mert az nem fényigényes.


Amellé a szűrő mellé ne tegyél sok halat. Egy bettának talán jó. Milyen halakat akarsz?

2013. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy ilyen mellett eldobhatnád a belső szűrődet, de gondolom ez drága:

[link]

2013. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Jaaaaaaj!!! Trixie, jááááááj!!! Egyszer volt hozzá szerencsém, a legjobb, amit tehetsz vele, hogy összetöröd kalapáccsal. Nem elég, hogy gyenge, nem elég, hogy a szűrőfelülete egyenlő a nullával, néhány nap múlva olyan hangja lesz, mint amikor közeleg a T34-es harcikocsi.
2013. febr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
A fűtőt nem ismerem, de az 50 Watt jó. Viszont nem csak a szűrés, a világítás is nagyon gyenge. Mindkettő cserés.
2013. febr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!