Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppi bébiket hogy kell...

A guppi bébiket hogy kell felnevelni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy 20 literes akvárium szivacsszűrővel, aljzat nélkül, kevés növénnyel, heti 30% vízcserével megfelel 1 hónapos korig.

Etetni porrá tört lemezessel, kishalaknak gyártott táppal, cyclopssal, később artemiával, darabolt tubival, szúnyoglárvával lehet, és fontos a forrázott zöldség is (borsó, kukorica, spenót...).

2013. febr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ahogy murr is írta. annyival egészítem ki, hogy az első héten keményre főzött tojás sárgájából egy kisujjkörömnyit keverj el egy evőkanál vízben.

na ebből a keverékből adj nekik naponta 4-5ször 1-2 cseppnyit (attól függően, hogy hányan vannak. nekem 4 darabnak 1 csepp is sok volt). az első héten sokszor esznek, később már elég napi 3szor is etetni őket. 1 hónapos kortól kb pedig 2szer.


színesedést elősegítendő szerezz be fagyi cyclopsot. szép színük lesz tőle. napi egy etetés ezzel történjen később. nálam ez az alap eleség. ezt etetem először és utána kapják a halaim a napi menüt :) szép élénk is a színe még a hajdanán fakó, szinte már falfehér serpalazacomnak is :)

2013. febr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tojással nagyon kell vigyázni, kezdőként nem is ajánlom. Akkora terhelést jelent ez a fehérje a víznek, hogy könnyen tragédia lehet belőle, ha nem megfelelő a szűrés, vagy nem elegendő a vízcsere. Jó, jó, de veszélyes.
2013. febr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és muszáj nekik külön bébitápot venni? vagy csak elég ha rendes kaját adok nekik porrá törve?
2013. febr. 5. 15:48
 5/5 anonim ***** válasza:

köszi Murr, ezt tényleg kifelejtettem, hogy a tojással nagyon óvatosan kell bánni. viszont az ilyen 1-2 napos pindurik mást nem nagyon tudnak megenni :S

azért mertem javasolni, mert kezdő létemre én is ezzel etettem az első héten. mondjuk nekem az üzletben az eladó elmagyarázta és demonstrálta is, hogy a 4 picinek mennyit adjak...ő ilyen 1 v 2 mles fecskendőt használt hozzá szemcseppentő helyett. mondjuk én naponta cseréltem rajtuk egy kevés vizet is amíg nem vettem meg a nevelő akváriumot.

tényleg csak egy nagyon de nagyon pici cseppet szabad adni és amíg nincs szűrőd, addig naponta cserélj rajtuk egy kevés vizet.


nálam bébitápot kaptak amint akkorák lettek, hogy be tudták kapni :) illetve cyclopsot is azóta esznek, mióta be tudják kapni. na az pl nagyon jó eleség nekik. mivel a többi halacsom nem eszik műkaját, csak fagyasztottat. ezért nem tudok nyilatkozni arról, hogy a nagyoknak való kaja jó e nekik :S

2013. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!