Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 hónapja vettük az akváriumom...

3 hónapja vettük az akváriumom! Ma pukkant egyet valami és elment a világítás. Gondolom kiégett a cső, de ennyit bírnak? 3 hónapot? És nem égettem egész nap!

Figyelt kérdés

2013. febr. 9. 21:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Várj csak, akkor ebben kompakt izzó van?

Nem ilyen véletlenül? [link]

Ha igen, akkor innen, amit belinkeltem tudsz rendelni legolcsóbban, felénk boltban 5000ft egy ilyen izzó.


Ha sima E27 foglalatos, akkor ilyet kell nézned: [link]


Akváriumi világításnál az a lényeg, hogy a fénycső, vagy izzó 6500K-es legyen, ún. Daylight fénycső/izzó. Amit linkeltem, olyan.

2013. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem pont ilyen. Az aksi teteje zárt és oda van rögzítve.
2013. febr. 9. 21:41
 13/19 A kérdező kommentje:
Igen ez a fajta cső: [link]
2013. febr. 9. 21:42
 14/19 anonim válasza:
Ennyiért cseréltesd ki, de ennyiért kapsz egy 12V DC-s adapter és 1m LED szalagot. Én az elején kivettem a 18W-os fénycsövet.
2013. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha ez a fajta cső, akkor az nem egyszerű eset. Amit belinkltem, az még olcsónak számít, másra meg nem lehet cserélni, mert csak kifejezetten ez illik bele sajnos.


Felénk az akvarisztikai boltokban egy ilyen kompakt fénycső 5000ft, az marha sok érte. Ráadásul ugyanúgy Aquael, ki tudja, nem ég-e ki 3 hónapon belül.


De várj csak! Most olvasom, hogy 3 hónapos az akváriumod. Akkor viszont még kell rá lennie garanciának! 1 évig szokott lenni. Ha szerencséd van, ingyen kicserélik. Menj vissza abba a boltba, ahonnan való, és kérdezz rá.

2013. febr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 YourDestiny ***** válasza:

Az adott Aquael lámpába ne vegyél új csövet. Sajnos valóban az összes Aquael világítás ilyen szemét. Nem hinném, hogy a fénycső lenne gagyi minőségű, inkább arra tippelek, hogy a lámpa fogyasztja el a kompakt csövet. Jobban jársz, ha veszel egy másik lámpát. Ezt merem ajánlani, bizosan jó. Ilyenem van:


[link]

2013. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

YourDestiny: azért ajánlottam neki, hogy kérdezzen rá a garanciára, talán kicserélik. Megvenni én se venném meg 5ezerért.

Amúgy az általad ajánlott lámpa csiptetős, ugye? Milyen izzó/fénycső van benne?

2013. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 YourDestiny ***** válasza:

Igen, illene cserélniük. Én külföldi vagyok, nálunk amikor rendelni akartam a nanora lámpát, én is az Aquael-t néztem ki anno. Rögtön jeleztek, hogy nem ajánlják, nem is lesz tovább kínálatban az adott boltban, mert 3 hónapot követően mind visszaküldik. Vagyis ha itt cserélték, ott is cserélniük kell. Még érdemesebb lenne másik lámpát választani, és hozzáfizetni. Előbb-utóbb ez lesz a vége.


Blau PL13 Wattos, azt hiszem szintén két csapos kompakt fénycső van benne. Az esetleges csere 11 Wattra fog történni, mert 13-as pótizzó nincs a Blau saját fénycsövén kívül. Az meg nálunk nem kapható külön. Mellesleg a 11-es több lument ad le, szóval nem para. Természetesen ez csak arra az esetre vonatkozik, ha kiégne. Egy év után ezt is felesleges lenne cserélni, akár csak a mai trifoszfátos normál fénycsöveket. Az első egy-két hónap után megesett egy kicsit a fényereje, de azóta tartja. És minimális eltéréssel fogja is... amíg világít.

2013. febr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 YourDestiny ***** válasza:
Vagyis ha hosszú távra szeretne világítást, akkor vegyen egyel erősebbet (pl. 18 Wattosat). Eleinte kicsit erős lesz, utána viszont pont megfelelő. Ha elég a 8-9 száz lumen, ami az élettartama nagy részében 7-8 száz közötti értéket fog produkálni, akkor elég a 13-as. Viszont azt figyelembe kell venni, hogy a lámpatest, ezáltal az izzó is több, mint 5 centire esik az akvárium tetejétől, ami szintén némi fényerővesztéssel jár.
2013. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!