Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Planária van az akimban, mit...

Planária van az akimban, mit csináljak?

Figyelt kérdés

72 liter, növényes akvárium. Vannak benne amano garnélák, törpe szívóharcsák, és törpe fogaspontyok. Utóbbi elég jól vadászgat az apró, mozgó élőlényekre.

Egyelőre csak néhány nagyon kicsit látok az üveg falán, de a talajban (viszonylag nagyszemű a talaj) láttam már 1-2 nagyobb (kb fél centis) példányt is az üvegen mászkálni.


Várjak, hátha maguktól eltűnnek, vagy küldjek fenbendazolt a pofájukba? Nem akarnék vegyszeres kezelést alkalmazni, de nagyon félek, hogy elszaporodnak :(



2013. febr. 11. 09:12
 1/4 YourDestiny ***** válasza:
Maguktól nem fognak eltűnni. A fenbendazol mértékkel jó megoldás lehet.
2013. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én teljesen anélkül csináltam az írtást, de hát napokig tartott, mert mindig amikor megláttam egyet-kettőt, gyorsan leszívtam. És nekem a rucciában voltak benne többe, azt kivettem és hidegvíz alatt átmostam jó párszor, 2 edényben felváltva. Amikor vizet nyomtam a fejükre, akkor lerepültek a növényről és ottmaradtak a doboz falán.
2013. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ricciában
2013. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy a talajban mászkálnak, nem a növényeken. Lehet, hogy egyelőre csak 2-3 planária csapdát készítek.
2013. febr. 11. 13:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!