Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem algásodom? A többi lent

Miért nem algásodom? A többi lent

Figyelt kérdés

50literes aksit egy kompakt égövel világitok 4000 kelvines.

ezt csak idéglenesen tetem be mert rendeltem egy 6500 kelvines kompakt égöt, tegnap meg is érkezett csak törötten ugy hogy még egy darabig ez lesz benne mert nem fogok megint rendelni tungsram-tól inkáb személyesen fogok venni


2013. febr. 12. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
na ebből semmit nem értek. Mi a kérdés? És hány wattos fénycsőről beszélünk?
2013. febr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Biztos friss az akvárium, még nem alakult ki az alga :)

Vagy a növényeidnek így ez most pontjó. Anubiast, vagy egyéb, nem túl fényigényes növényeket tartasz biztos. Hát nem tudom.

2013. febr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Alga csak akkor képződik ha nincs rendben a vized,az alga különböző bomló anyagokkal táplálkozik főként ammóniával, ergó ha nincs ammónia nincs alga. (Nekem siporaxos külső szűrőm van, 2X25 watt világítás és egy darab algám sincs)
2013. febr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

kb 2 hete vannak benne halak hetente 10-15százalékos vizcserét végzek a belsö szüröm aqvael turbo 1000 biologiai szürést is tud

Akkor minden rendben ezek szerint :)

2013. febr. 12. 10:18
 5/13 A kérdező kommentje:
# 1/4 világitásom 10 w kompakt égö és 4000 kelvines
2013. febr. 12. 10:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Nincs növényed? Tegyél bele gömbmohákat legalább.
2013. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 YourDestiny ***** válasza:

B.joci: tegyél ki az ablakbe egy pohár tiszta csapvizet, benne egy darab kővel. Meglátjuk lesz-e alga. Persze minimális mennyiségű ammónia a csapvízben is mérhető. Ettől függetlenül nekem lenullázott ammóniával is van alga az akváriumomban. Ez nem ilyen egyszerű ám.


Kérdező: ha törötten érkezett, logikus, hogy cserélniük kell, nem?

2013. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen minden rendben, nincs ammónia ami mérgező a halaknak de van helyette más nitrit, és nitrát ez a biológiai szűrés folyamata: [link] ha biológiai szűrésed van a végtermékkel kel kezdeni valamit az pedig a nitrogén a legegyszerűbb ha intenzív növekedésű növényeket raksz be amik fel tudják venni a nitrogént (sűrűn kell metszeni) a többit a szűrődben a bacik lebontják. (de ne feledkezz meg a nitrogén mellé kell növényi táp is és co Easy Carbo és ProFito nekem nagyon bevált)
2013. febr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves "YourDestiny" a kérdés az volt "Miért nem algásodom"


Ha jó a szűrés lényegesen kevesebb az alga mivel nincs ammónia jelen a vízben, a lányomnak műnövényes aksija van nála kémiai szűrést választottunk (aktív szén)

nálam: 200litel halak: több fajta literenként 1cm testhossz betartva (gurámi, ramirezi törpesügér, páncélos harcsák) sok növény, világítás 14000 kelvin, szűrő JBL cristalprofi E 900 vízcsere heti 5-liter desztillált víz szűrő takarítás siporax-soha! a többi két havonta (szivacs + kerámia gyűrű)

és elfelejtettem hogy az easy carbo kiirt minden algát + co forrás az elején nem használtam úgy sem volt alga !

2013. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 YourDestiny ***** válasza:

Értelemszerű, hogy a jó szűrés fontos. Nagy szerepe van az algamentes akváriumban, de a világítástól, fényerőtől is függ. És inkább a fényerőtől, mint a fénycső típusától (persze van kivétel).


A carbo pedig egy jó dolog, de egyáltalán nem algairtó szer. Az ecsetalgát nálam is megfékezte, igaz ez csak keves ecset esetén működik. A fonálalgával viszont nem csinál semmit. Közvetlenül rá is fecskendezheted, meg se kottyan neki. Saját tapasztalat. Jó dolog, de nem csodaszer.

2013. febr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!