Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 hónapos akváriumról kérdések?

1 hónapos akváriumról kérdések?

Figyelt kérdés

Egy hónapja indítottam az akváriumomat. Kezdenek előjönni problémák, amikkel nem tudom, mit kellene kezdenem.

1. Az indítás után felütötte fejét a barna alga a vasfámon, és a cryptocoryne levelein. Ez úgy tudom, rendszerint általános jelenség, de nemigen akar visszahúzódni.

2. Az egyik vasfám penészes, bár ez úgy tudom, elmúlik, és a garnélák is lelegelik majd.

3. A jávai mohán, és a crypto-n is egy-két helyen előjött fonalalga. Ezzel mit lehetne kezdeni? Egyre több, és hiába szedem le vízcserekor, visszanő.

4. A crypto levelei kezdenek barnásodni (nem csak az alga barna rajta), bár nem mind, csak a régiek, az új hajtások zöldek. Ez mitől lehet? Olvastam olyat, hogy az átültetés megviseli kicsit, akkor szokott ilyet csinálni. 5 hét után ez lehet magyarázat erre?

5. Valamilyen réteg van a víz felszínén. Ezt meregetem le 2-3 naponta.


Az akvárium ilyen szett: [link]

A szűrő kicsit vissza van fojtva, mert soknak éreztem a 400l/h-t. Világítás megy napi 8 órát, tápozni nem tápozok, élőlény még nincs benne. Most terveztem egy csapat garnélát betelepíteni. A vízcsere 6 naponta 30%. Ezt lehet, hogy sűrűbben kéne?

Indító baktérium kultúrát nem használtam, ez nem baj, ugye?


Szerintetek mehetnek be a garnik, vagy először próbáljak ezek ellen tenni? Ti mit javasoltok ezekre a problémákra?

Válaszaitok előre is köszönöm.



#akvárium #alga #penész #nano akvárum #cyptocorine
2013. febr. 12. 18:40
 1/8 _.-Akv-._ ***** válasza:

1. Barna alga ellen ha tudsz erősíts a fényen, ha nem világíts többet.

2. Igen, ez normális.

3. Egy ideig nem tápozol, meg mivel kedvelik a kemény vizet, szerintem ha egy 40%-os vízcserét csinálnál desztillált vízzel az jól betenne nekik. Mondjuk szívós dögök az algák :D

4. Szerintem ha a növény is barnul, meg barnaalgád is van akkor kevés lesz a fény.

5. Ne meregesd, a szűrőd felfelé fordítható nem? Fordítsd felfelé, és tedd vissza a teljesítményét maxra. Szerintem pont ideális lesz :)

6. Nem baj, ha dobáltál néha kaját az is simán jó.

7. A vízcsere pont jó.

8. Mehetnek, ha jól látom csak alga gondod, meg penészgondod van, egyik se zavarja őket :D Mondjuk a barna alga lehet rossz vízminőségtől, de ezt nemhiszem, mert olyan sok növényed nincs, halad/mozgó élőlényed még nem volt. Igaz? :D

2013. febr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Sajnos erősíteni nem tudok a fényen jelenleg, akkor megemelem fél/egy órával.

Tápozni eddig se tápoztam.

A szűrő lapátja 45 fokos szögben áll jelenleg a felszínhez képest, akkor azt módosítom, meg visszaállítom a fojtást.

Kaját eddig kétszer dobtam csak a vízbe, többször kellene?

Növény sincs sok, meg eddig hal/garnéla se volt benn.

2013. febr. 12. 18:56
 3/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hát most etess egyet szűrőt, aztán egy 2 nap múlva garnéla, kicsit etethetted volna többet, hetente szokás :D
2013. febr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. a barna alga vissza fog húzódni, nálam is 2-3 hónap volt :)

2. nem baj ha penészes mert lelegelik majd ahogy írtad is :)

3. kevesebb tápozás egy megoldás lehet viszont nem tápozol szóval ez kilőve, akár le is kapcsolhatod a világítást 2-3 napra. illetve a lágyított víz is beválhat. meg majd a halak és garnélák is lelegelik. a vegyszereket kerüld :)

4. nyugi nincs gond, ezek csak a régi levelek. az újak már nem fognak elhalni :)

5. fordítsd a szűrőd kimenő részét a vízfelszín felé, hogy fodrozza vagy ne fojtsd le, hogy erősebben mozgassa. így majd el fog tűnni a réteg.


nemgond, hogy nem használtál baktériumkultúrát :) nyugodtan bele rakhatod a garnélákat, nem lesz bajuk és még az algákat is csipegethetik.

2013. febr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi neked is.

A világítás lekapcsolása a növényeknek nem árt?

A cryptonál tényleg a régi levelekkel lehet a gond? Furcsa, én erre nem is gondoltam. Ezek még azok a levelek, amik már megvoltak neki a boltban is.

2013. febr. 12. 19:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a barna alga roham indítás után mennyire szokott intenzív lenni? Mert a vasfámon azért elég sok van.
2013. febr. 12. 19:51
 7/8 anonim ***** válasza:

nyugi nem lesz baja a növényeidnek. nekem hetek óta áll a valisneria és a tócsagaz állományom jelentős része egy vödörben és nincs érzékelhető minőségromlás :) kidobni meg nem fogom mert nagyon jó trágya lesz a földnek ültetés előtt :)


és igen, a régi leveleket ledobják. az új levelekkel nem lesz gond.


nálam a barna alga annyira intenzív volt, hogy a hátsó üvegemen nem láttam át (bár azt takarta a vallisneria is...) és minden üveget hetente töröltem át, hogy kinézzen valahogy. az anubiasom levele tök barna volt...szóval elég komolyan algásodtam.

pár hónap után lohadt a dolog de azért hoztam anci-t, hogy a hátfal ne legyen algás. azt nem érem el kézzel -.-

2013. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugtattál. :)

Egyébként az üveg nálam is algásodik, főleg a hátsó, és az egyik oldalsó. Persze mivel az enyém kis nanoakvárium, így elérem, és hetente áttörlöm szivaccsal. Sajnos az anci nálam szóba se jöhet. :(


Ja, és most készülök majd Anubiast még beültetni (vagyis kötözni), persze neki még hátravan a karanténja a vödörben. :)

2013. febr. 13. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!