Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakor -->parakill kezelese...

Darakor -->parakill kezelese lepesei?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2hete uzemeltem be az aksimat, mar tobbszor lattam h a halak simulnak a diszekhez es ma eszrevettem egy feher pottyot a szifon. 22fokos volt eddig a viz, felvittem 27-re. tudnatok meg hasznos infokat adni nekem? koszi elore is.

2013. febr. 14. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne világíts, ne etess.

1. nap parakill megfelelő adagban.

4. nap 30% vízcsere, újabb parakill adag.

7. nap 30% vízcsere, újabb parakill adag.

10. nap 50% vízcsere, majd óvatosan el lehet kezdeni etetni, világítani.


Hatalmas probléma, hogy 2 hete üzemelted be és máris vannak benne halak, 3 hét a minimum halak nélkül... A xiphot csak 120 literesnél nagyobb akváriumban tarthatod. Ha alapvető dolgokkal van baj, a kezelés semmit nem fog érni.

2013. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt. ahany ember annyifele tanacs. az boltban nekem azt mondtak hogy 3-4 napot uzemeljen az aksi halak nelkul utana johetnek a lakok. 50 literes az akvarium, a boltban azt mondtak egy halra 2 liter vizet kell szamolni, en 16 halat vettem + elo novenyzet + 2 alma csiga.
2013. febr. 14. 16:40
 3/5 A kérdező kommentje:
ja es most mas boltbol vettem a parkillt, ott azt mondta a no, mivel csak egy halamon van egy potty, ezert eleg a 3 napos kezeles es utana 50%-os viz csere.... ezert jottem ide kerdezni olyantol aki mar jartas ilyen dolgokban, mert a neten is 20 weboldalon, 30 megoldas van, termeszetesen sok ellenmondassal.
2013. febr. 14. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egyszeri kezelés hatalmas butaság, teljesen eredménytelen. Csináld végig.

Az egy halra 2 liter megint csak botrányos. 1 cm-re szoktak 1-2 litert számolni.

A xipho 12 centire nő, 2 db-nak lenne elég a hely a számításaid szerint. De ez is butaság, nem lehet ekkora helyen tartani. Maximum 6-10 db, 2-4 centire növő halnak elég az 54 liter.

2013. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ok, koszi. meg egy kerdesem lenne, a szanitar halaknak nem art ez a szer, elkezdet fel jonni es furcsan sodrodik neha a vizzel. es a csigaknak nem art? mind2 a feljott...
2013. febr. 14. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!