Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Írnátok nekem akvárium ragaszt...

Írnátok nekem akvárium ragasztásához valami fekete ragasztót?

Figyelt kérdés
A festéküzletben csak színtelen és fehér volt, feketéből ami volt arra azt mondta, hogy nem jó akvárium ragasztásához, mert ecetsavat tartalmaz. Tudnátok olyat mondani, ami megfelel?

#akvárium #akvárium ragasztó
2013. febr. 14. 20:31
 1/7 _.-Akv-._ ***** válasza:
2013. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 _.-Akv-._ ***** válasza:

De ha már te csinálod miért nem átlátszóval?


[link]

2013. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kovács Pistike01 ***** válasza:

Hülyeség, hogy nem jó az ecetsavas...


F.BS® szilikon bázisú tömítőanyag (100 % szilikon)



Speciális ecetvas rendszerű egykomponensű ragasztó és tömítő.


Különösen ajánlott akvárium ragasztásra. Mivel széles hőmérséklet tartományban


(-50 oC - 200 oC) megtartja tulajdonságait, ezért pl. kipufogó-tömítésként, ill. olajteknő tömítéseinek kiegészítésére alkalmazható.


[link]


Ez ugyan nem fekete, de évek alatt sokat adtam el akváriumosoknak. (Gépészboltban dolgozom.)

2013. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hogy őszinte legyek nem értettem, hogy miért mondta, hogy az ecetsavas nem jó, mert én is olvastam már a fbs-nél, hogy ecetsavas, és azt tudtam, hogy sokan használják. A lényeg, hogy amit árult feketét arra rá volt írva, hogy akvárium ragasztására nem alkalmas... Viszont átlászó meg fehér is volt, és egyik ez az aquasilikon márkájú. Tehát akkor abból van fekete csak ott nem volt. Ez jó, majd keresek a környéken.


Igazából nekem a fekete az ami tetszik, ad egy kontúrt az egész aksinak, az átlátszót meg nem tudom milyen lenne. Azt tudom, hogy növények akváriumnál szokták használni pl. De ez totál átlátszó, vagy esetleg kicsit opálos?


Azért akarom magam ragasztani, mert akiket itt ismerek üvegest, azokban nem annyira bízok. Kis hörcsögnek való terráriumot már csináltattam és hát mit mondja, szebb ragasztást szeretnék. Gyakorlok majd egyet egy kis tenyészmedencén aztán jöhet a nagyobb. És azért nem veszek készet, mert háttér mögött szeretnék szűrőrekeszt kialakítani, amire meg legalább egy plusz 10cm kell és az elvenné a helyet a szabványos akváriumból. Üveget azért üvegessel vágatok, azt csak megtudja csinálni... Legalábbis bízom benne :)

2013. febr. 14. 20:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy ez a 310ml, kb mennyire lehet elég szerintetek? kb 250literes akváriumot szeretnék csinálni.
2013. febr. 14. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 1db fbs-el de az kisebb volt, ilyen

[link]

kb 65x40x50-eset ragasztottam össze.


Aztán fogtam még egy FBS-t és utána még jól összegányoltam vele körbe az üveget, nehogy ereszen. Azt nem kellett volna, de aztán eltakartam egy háttérrel, mert csak a hátulját ragasztottan rondán :D


Ez ilyen opálos fehér. Nem teljesen átlátszó.

2013. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor egy nagynak elégnek kell lennie, az 310ml, a kicsi meg csak 70ml. Tehát abból négy kicsi kijön, az meg biztos elég ekkora akváriumhoz :)
2013. febr. 15. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!