Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért mennek a halaim (neonhal...

Nikaa11 kérdése:

Miért mennek a halaim (neonhalak) csak az akvárium egyik oldalába? Mindig ott tanyázik az egész.

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 11:25
1 2
 1/20 Pendulum92 ***** válasza:
Túl erős sodrásra tippelnék.
2013. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

több oka is lehet:

kicsi a hely

gyenge a sodrás

erős a sodrás

félnek valamitől (mert pl kicsi a hely és kevés a búvóhely is)

nem kiegyenlített a hőmérséklet


szóval ez így kevés, hogy megkérdezed, hogy mi az oka de nem kapunk infót a tartási körülményekről :)

2013. febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A sodrás nem zavarja őket szerintem,de mintha a fényesebb oldalra mennének.Nekem csak este ég a világítás,ez baj?Nincsenek sötétben de lehet h kevés a fény??? Mennyit égjen naponta a neon?

2013. febr. 16. 12:32
 4/20 Pendulum92 ***** válasza:
Több mindentől függ, 8-12 óráig szoktak.(mint időtartam, nem ebben a 4 órában)
2013. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Pendulum92 ***** válasza:
Hogy lehet, hogy az egyik oldal fényesebb? Mit jelent ,az hogy csak este ég? Ugye nem egész éjszaka? Nekem pl most 11-22 óráig ég folyamatosan.
2013. febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Pendulum92 ***** válasza:

Amúgy, többet segítenél, ha elmondanád ezeket nekünk:


akvárium méret

pontos szűrőtípus

növények mennyisége

halak száma, összetétele


kb ennyit

2013. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Zavarja őket a világítás. Nincs elég növény, így nem tudnak elbújni sem. Egyáltalán nem érzik maguk biztonságban, és stresszelnek. Igen az áramlás is zavartaja őket! Mekkora az akvárium, és mekkora a szűrés? Mi az hogy csak éjszaka ég a villany? Miaz hogy az akvárium fényesebb, és nemfényesebb oldala? Valami gáz lesz ott.
2013. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Most kb 20 l-s az akváriumom,csak neonok vannak és pár mű növény.Nappal világos van mert majdnem az ablak alatt vannak.Este felé bekapcsolom a neont kb 18-22 ig ég.A szűrőm pont bele való.A gond az hogy 7éve van akváriumom/igaz volt már 100 l-es is/ De ilyennel még nem találkoztam pedig minden ugyan úgy van mint eddig.
2013. febr. 16. 15:43
 9/20 anonim ***** válasza:

Minden, csak a méret nem stimmel.

100 litert ne keverj össze 20-szal.

Neonokat 70-80 litertől felfelé lehet egészségesen tartani, így nem is kell tovább keresni az okokat.

Agyon stresszelik magukat. Ha nem a stresszbe fognak belehalni, akkor valami általa okozott betegségbe.

Ez így állatkínzásnak minősül, (törvény szerint is) fenntarthatatlan rendszer, halálra fogod kínozni őket.

2013. febr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát kezdjük akkor.

20l-ben nem lehet halat tartani. Törvény tiltja. A neonnak olyan 70l környékén kéne, minél nagyobb úszástérrel, lehetőleg hosszú akváriummal (80cm körüli az ideális nekik, hosszúakat úsznak).

Ergo kicsi nekik a hely, még úszni sem tudnak, naná, hogy stresszesek, azért gyülekeznek egy helyre. Ezen változtatni kell, mert belehalnak.

2013. febr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!