Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért hullanak el a szivárvány...

Miért hullanak el a szivárványos guppiaim?

Figyelt kérdés

Akárhányszor belevágok hogy összehozok egy szép guppis akváriumot sose jön össze.

Voltak már 30 illetve 50 literes akváriumban ki és nagy teljesítményű szűrővel. voltak plattikkal és "egyedül" is. Akármennyiszer próbáltam 1-2 hónapon belül mind elhullott. A hím nőstény arányra mindig oda figyeltem. Etettem száraz táppal és szúnyoglárvákkal is.

Vannak aranyhalaim amik 2 éve bírják a strapát illetve szumik is egy másik akváriumban akik már fél éve.

Ha van bármi tipp megköszönném



2013. febr. 21. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány darab halat tartottál egy akváriumban?
2013. febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes. Pedig a guppi az egyik legellenállóbb faj.

Esetleg az eddigi próbálkozásaidnál mindig ugyanarról a helyről voltak a guppik (boltból)? ha igen, most próbálj meg másik boltból beszerezni párat, hátha az a baj (pl túl intenzív beltenyészet, vagy ilyesmi).


De tényleg, hányan voltak 30l-en? És 50l-ben?

2013. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és milyen szűréssel?
2013. febr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A 30-s ban 6-7 az 50 literesben 12-13.

Igen olvastam hogy elég "igénytelenek" de mégse tudok mit kitalálni már.

Szűrés írtam fenn de pontos értéket nem tudok írni.

2013. febr. 21. 18:02
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:

Pedig pontos szűrőtípus kéne. Az, hogy nagy és kis teljesítmény, nem mond semmit.

Miután beletetted az akváriumba a vizet, hagytad szűrővel menni 3 hétig?

Mennyi élő növény volt?


30 literbe 6-7 szivárványos guppi sok.



Nem látszódott betegség jele, viszonylag gyorsan, sorba hullottak el? Ez az ammóniamérgezés, amit a rossz szűrés okoz.

2013. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Ha a szűrőtisztítás és vízcserék módjával tisztában vagy, akkor a dolog érdekes. A túltenyésztett fajok lehetnek érzékenyebbek, de ennyire azoknak se kéne.
2013. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!