Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Átlagosan mennyit szül egy...

Átlagosan mennyit szül egy szifó és egy black molly?

Figyelt kérdés

A black mollym reggel szült meg, 5db-ot találtam 9 körül, majd egy órával később egy hatodikat is. Azóta semmit.

A szifómnak sincs sok hátra a szülésig, már kb. egy hónapja terhes. Fog még szülni a black mollym, vagy már nem? Az is lehet mondjuk, hogy már megették a többit, nem tudom.

A szifók átlagosan mennyi kishalat szülnek? (azt olvastam, hogy 50-200ig, de szerintem ez rengeteg...biztos, hogy ennyit az enyém nem fog szülni)

Köszi a segítséget előre is! :)



2013. febr. 23. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindkettő 30-100 közöttre tehető, de kortól, tartási körülményektől függ.

És bizony elég mohók, ami egy hal hasában elfér, az így is-úgy is elfér.

2013. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A diszhal.info szerint a Blackmolly havonta szül, kicsinyek viszonylag nagy méretűek és kevesen vannak. Szóval a hat lehet egy eredmény. [link]


A xifo-ra azt írja, hogy havonta akár 100-at is. [link]


Szerintem 50 körül számolj, max meglepetés ér. :D

2013. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Remélem azért kevesebb lesz, mint 50, mert annyival nem tudnék mit kezdeni. :)
2013. febr. 23. 16:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Most találtam kb. 10 perce egy hetedik black mollyt is. Nem tudom mire számíthatok még...
2013. febr. 23. 18:46
 5/9 Tomi81 válasza:
Sziasztok! Az én mollym sajna nem volt ilyen szerencsés. Hatalmas volt a hasa, el is volt különítve. nagy nehezen megszült két kicsit. majd rá két napra meghalt. de szerintem még volt benne kicsi. Valószínűnek tartom hogy még fiatal volt a szüléshez.
2013. febr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
reteksok kishal jön ki belőlük általában
2013. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem találtam azóta új kishalat, de nagyon gyorsan nőnek, esznek, minden rendben van velük. A szifóm azóta se szült, pedig már hatalmas hasa van.


Előző előtti kommentelő: Nagyon sajnálom, ami az anyahallal és kicsikkel történt! De nézd a "jobb" oldalát, (ha van olyan neki), hogy van 2 kishalad, akik teljesen önállóak. :) :/ Csekély vigasz tudom, de gondolj erre! Sok sikert a felnevelésükhöz! :)

2013. febr. 28. 09:27
 8/9 Tomi81 válasza:
Köszi az együttérzést:) Most vettem két nőstény mollyt, hátha azok szerencsésebbek lesznek majd. :)
2013. márc. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bízzunk benne.:)
2013. márc. 4. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!