Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy állítsam be a víz áramolt...

Hogy állítsam be a víz áramoltatását belső szűrővel, ha lehet rajzos vagy videó illusztrációt kérnék?

Figyelt kérdés
2013. febr. 24. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocs a kicsit dedós rajzért, de nem akartam sokat szöszmötölni. :D

[link]


Helyezd úgy a szűrőt, hogy az akvárium egyik hátsó sarkába, és a hátsó falra "fújja ki" a vizet. Ha van a szűrőn terelőlapát, azt fordítsd az üveg felé, így a halaknak sem lesz akkora kihívás az ár.


Ha így is túl nagy az áramlás, érdemes fojtani a szűrőn.

2013. febr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a rajzot. De ha a kiáramoltatást le fojtom akkor a beszívó erő is lecsökken nekem ez is a problémám .
2013. febr. 24. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, az is csökken a fojtással. Ezt ki kell tapasztalni, hogy menyire kell visszafojtani, ha egyáltalán vissza kell.

Mekkora akváriumban milyen szűrőd van, ami ennyire erős? :)

2013. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az akvárium 72 literes a szűrő pedig egy JBL cristalprofi i 100-as.
2013. febr. 24. 10:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azt felesleges fojtanod, pont ideális lesz bele a 800l/h-jával. Rakd rá az esőztetőt, ha kaptál hozzá úgy, hogy fodrozza a vízfelszínt, és akkor nem lesz olyan nagy az áramlás.
2013. febr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 YourDestiny ***** válasza:
Ha biológiailag is az szűr, akkor fojtani kell. 500-600 liter per óra közé lődd be, az megfelelő lesz. A kifolyó csövet úgy állítanám, hogy a szemközti sarokba nézzen. Tehát ha jobb oldalt hátul van, akkor belra, kicsit a jobb első sarok felé.
2013. febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
*kicsit a bal első sarok felé
2013. febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!