Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány wattos lámpa kell egy 30...

Hány wattos lámpa kell egy 30 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Led lámpát, ami abba való, tudtok linkelni?
2013. febr. 24. 12:13
 1/8 Aureas ***** válasza:

Szia

Egy 30 literes aksiba 15W-os lámpa kell.De a T5-ből 24W.

[link]

2013. febr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem ilyenre gondoltam, hanem amihez nem kell áram :D

Rácsiptethetős

2013. febr. 24. 12:37
 3/8 Darkkingdom ***** válasza:

Te is butaságot mondtál ám... "Amihez nem kell áram..." ezt hogy is gondoltad?


[link]


Itt van ha lejjebb viszed csíptetős LED-es!

2013. febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Láttam egy akváriumszettnél láttam valami olyat, hogy nem kell a lámpához áram, mert elemes.. :D vagy valamimilyesmi, de videóban is láttam. Ha megtalálom, elküldöm a linkjét.
2013. febr. 24. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja és az elem kimerül egy nap alatt


Akkor vegyél egy napelemet a conradban, tedd ki az ablakhoz, vezesd el az akváriumig a drótját, arra meg tegyél egy ledes lámpát.

2013. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a lomexban is árulnak napelemet, az egy fokkal olcsóbb hely. Mondjuk én szórakoztam napelemmel, meg néhány lecddel, csak elég nagy lap napelem kell hogy világítson valamennyire, és elég drága a napelem. Igazán normális fényt nem is lehet vele csinálni, max hangulatvilágítást, a növényeknek az kevés. Ha nincs benne növény, úgy még elmegy.


Illetve az mégegyszerűbb ha az ablak közelébe teszed az akváriumot, és akkor nem kell rá lámpa. De mivel a napot nem tudod szabályozni, ha túl sok fényt kap az akvárium, algásodni fog. Nem szabad hagyni hogy rátűzzön a nap.


Mondjuk nálam az ablaknál nincs olyan verőfényes napsütés. Én már raktam alá akváriumot egy kis szekrényre, úgy fél métere az ablaktól. De még úgy is volt hogy algásodott, nyáron. Hát ilyenkor télen nem, mert ilyenkor nem olyan erős a napsütés amúgy sem.

2013. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Hogy hány Wattos kell, az a tartott növényektől függ.
2013. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém fölött 11W van, benne jávai moha, gömbmoha, anubias, Cryptocorine, és tökéletesen megvannak. Azért a Crypto kap egy kis gyökértápot. :D
2013. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!