Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomba ajánlott a...

Az akváriumomba ajánlott a CO2 rendszer kiépítése?

Figyelt kérdés

van egy 72 literes akváriumom, 15wnövényes+15wdaylight+13wkompakt világítással. tervezek bele mégegy 13w-os kompakt izzót is. ez megérné? (4200K-es a kompakt)

szűrése: Eheim 2010


még halak nincsenek benne, de növények már igen.

napi 1ml profito-t kapnak. ez ilyen mértékben nem káros a RC garnélákra?

van még egy kis easy carbom is, de azt nem merem adagolni, mert sokan azt mondták, hogy kiöli a garnélákat. :S szerintetek igaz?


a növények gyökeréhez nyomtam fél-1 szem florenette-tablettát.

ez elég a növények fejlődéséhez?

asszem, hogy ilyenek vannak benne:

-gömbmoha

-tóalma

-valami olyasmi, hogy brazil fűféle vagy mi :D

-meg egy olyan, ami kb 15cm magas, a levelei tojásdad alakúak, a felszínükön sűrű vörös foltokkal. szélük egyenes, hosszúságuk kb. 7cm, szélességük kb. 3-5 cm (kif. levelek esetében). ezt olyan közepes fényigényre tippelném, mert nem olyan nagyon állnak felfelé a levelei. enyhén szétterülő.

-meg van egy olyan is, aminek a szárai erősen felfelé állnak, ép szélűek, színük élénkszöld egyenletesen. három fehér virágja van, ami a vízben van benne. (feltételezem, hogy nem kimondott akváriumi növény. a virágai lándzsa alakúak, fehérek, levélszerűek, a rhizomából önállóan emelkednek ki.) a legfelső levele kb 40cm-es magasságban lehet. a növény kecses, kb 5cm2-nyi alapterületen elférne.


mi lehet a két utolsó növény? képet sajnos nem találtam róluk :/


ha lehet, akkor majd csinálok képet nektek :D


Köszi :D



2013. febr. 26. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A fűféle Lilaeopsis brasiliensis

az utolsó kettőt inkább fotózd le

2013. febr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ami fényre vörösödik, pl a Ludwigia repens


az anubias bartterinek meg kb ilyen virágja van

[link]

2013. febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

anubiasból is van sokféle

[link]

2013. febr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

szóval a foltos levelű:

[link]

2013. febr. 26. 19:36
 5/13 A kérdező kommentje:

és a virágos növény:

[link]


az egész akvárium: [link]


egy jobb módban: [link]



szerintetek ez az összeállítás megfelelő a garnélák számára? szeretnék még venni bele valami mohafélét is.


köszi az eddigi válaszokat :)

2013. febr. 26. 19:38
 6/13 Cerberosz ***** válasza:
bele lehet tenni garnélákat, de én mindenképpen több bujkálót tennék bele, és nem bolti cserép izét hanem ágakat és köveket... tebang levelet... mohacsomót... így szinte semmi búvóhelyük sincs. Amúgy mi mostanában ez a vörös talaj mánia?
2013. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Cerberosz ***** válasza:
ja és az eheim bemeneti részére húzz pár réteg harisnyát különben a kis garnikat ledarálja.
2013. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem tudom, hogy valami ilyesmi mánia lenne :D

de örülök, hogy végre van egy saját ízlás szerű dolog, amit sokan kedvelnek. általában (jogosan) a divat ellen fordulok, mert ami tetszik nekem, az általában nem a tömeg dolog :D

ez a vörös talaj JBL Manado. már úgy 1 éve megvan, a régi akváriumban is ezt használtam. a növények gyökere nagyon szépen növekedett benne.


gondoltam arra, hogy egy műanyag pálcikával körberagasztom a bemeneti nyílást, és arra feszítek rá valami harisnya félét.


köszi a válaszod.

2013. febr. 26. 19:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen növényeknek felesleges a co2 beoldás. Úgy értem biztos hasznosítanák, de ezeknél semmi látványos változást nem érnél el. Az akkor kell, ha tényleg igényes növényeid vannak.
2013. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A foltos levelű az Echinodorus Ozelot


A virágosat olyat még nem láttam, az nem tudom mi.


Aminek meg színes levelei vannak az Alternathera lilacina vagy Alternathera rosaefolia szerintem

2013. febr. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!