Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha veszek vízkezelőt, akkor a...

Ha veszek vízkezelőt, akkor a kemény vízet is lágyitom vele?

Figyelt kérdés
2013. febr. 27. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, a vízkezelő nem lágyít. A nehézfémeket megköti, illetve néhány vitamint tartalmaz. De a víz ugyan olyan kemény marad tőle.
2013. febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nálunk kemény a víz.Nem tudom mennnyire káros a halaknak? guppi és platti van.én úgy tudom ezek ellenálló fajták.
2013. febr. 27. 11:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem azzal nem lágyítod.Az említett halaknak jó a sima csapvíz is (állott).
2013. febr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és meddig hagyjam állni,hogy kimenjen belőle a klór?
2013. febr. 27. 11:11
 5/9 anonim ***** válasza:
24h
2013. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az elég?
2013. febr. 27. 11:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha raksz bele vízelőkészítőt, akkor bekevered egy vödörbe, és 10 perc mulva öntheted az akváriumba.



Ha nem raksz semmit a vízbe, akkor tegyél félre vödörbe állni ma délután és holnap be lehet önteni.

Tehát akkor 1 napig kell állni hagyni.


Én soha nem öntök bele semmit, nekem áll egy hordóban a víz, néha 3 napig is, és az sem baj, hát ahogy sikerül :)

2013. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért a klór egy nap alatt általában eltávozik ha nem csinálsz vele semmit sem.


Ha folyamatosan kevernéd a vizet a vödörben, vagy tennél bele egy levegőztetőt, ami ott bugyogna benne, akkor méghamarabb kipárologna. Vagy ha felforralnád a vizet, akkor lehűtés után is pl már egyből használható, mert attól is kipárolog gyorsan.

2013. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem.köszönöm mindenkinek az infókat!
2013. febr. 27. 11:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!