Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van ez és mit tegyek?

Miért van ez és mit tegyek?

Figyelt kérdés
Állatkereskedésben vettem kb 3 mm-es kavicsot, abba ültettem el hosszú levelű nagyon élénkzöld szinű vizinövényt...most hirtelen nem tom mi a neve, na az a lényeg hogy mostanában elkezdett sárgulni és rohadni....pedig rendesen van levegőztetve, jó a fény is és egyszerüen nem értem miért rohad...vagy azért szerintem mert nem kavicsba kellett volna ültetni..de ha nem kavicsba akk mibe, homokba?Ha homokba ültetem és bekapcsolom a szűrőt és a levegőztetőt akk teljesen zavaros lesz a viz és felkeveri, szval várom a(z)(értelmes) tanácsokat.Előre köszönöm :)

2013. márc. 1. 21:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
50 literes akvárium, viszont azt nem tom megmondani hogy hány wattos a neoncső...de amióta megvettem az algaevő halat azóta zöldül vissza a növény és nem sárgul tovább. :)
2013. márc. 3. 09:25
 12/17 YourDestiny ***** válasza:
Az szép, ha gőzöd sincs mi van az akvárium körül. Mellesleg minden fényforráson rajta van némi információ.
2013. márc. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy ez egy elég régi akvárium egy elég régi neoncsővel és akárhogy nézem valahogy nincs ráirva semmi....
2013. márc. 3. 19:50
 14/17 YourDestiny ***** válasza:
Gyári tető? Mennyi a fénycső hossza és átmérője? Ezek alapján megmondom neked. Még az is fontos lehet, hogy a színe féhér vagy inkább sárgás?
2013. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
igen, gyári tető a színe fehéres és a hossza kb 50 cm.
2013. márc. 4. 19:17
 16/17 YourDestiny ***** válasza:
Akkor gondolom 54 literes az akvárium. A tetőben 45 centiméteres T8-as daylight fénycső szokott lenni. Az teljesen jó. Mármint a daylight. Az egyetlen gond, hogy ezekben a tetőkben nincs fényvisszaverő. A matt fekete belső felület elnyeli a fény nagy részét. Rengeteget tudnál javítani a fényerőn, ha tükörfényű tapétával kibélelnéd. Tudsz venni akár papírosban is. Ilyen öntapadós tapéta. Az a lényeg, hogy visszaverje a fényt.
2013. márc. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Oké nagyon szépen köszönöm, veszek is :)
2013. márc. 5. 18:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!