Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van ez így?

Miért van ez így?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem egy szifót, szült 10 db kicsit 1 éves létére.

Az egyiket felneveltem, a többit megették, és még most is él a felnevelt nőstény. Szült 5 kicsit úgy, hogy 6 hónapos lesz március 6.-án. A kicsinyei Február 22.-én születtek.

Annyira érdekes az is, hogy az anyja belepusztult a szülésbe, ő viszont most is él, sőt szülés után is nagyon aktív volt.

2 kérdésem lenne így:

1. Miért szül ilyen keveset egy szifó 1 évesen?

2. Hogy lehetne, hogy ezt a nőstényt, aki 6 hónapos még egészségesebbé tudjam tenni (etetés stb.) hogy sokat szüljön még?



2013. márc. 2. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

1 Gyenge génállomány, rossz tartási körülmények.

2 Minőségi étrenden kell tartani, nem kell agyonszaporítani, megfelelően kell kondicionálni, optimális körülmények között kell tartani.

2013. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A 6 hónapos halam jól van tartva, nem is vakarózik, soha nem is vakarózott, nagyon életerős. Nincs gerincferdülése, nem volt soha beteg és 4-5 hónaposan ivarérett lett.

Mit tegyek még hogy sokáig éljen?

2013. márc. 2. 11:58
 3/3 anonim válasza:
etesd minőségi táppal
2013. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!