Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Berendeztem az akváriumomat!...

Berendeztem az akváriumomat! Most nagyon szép kristály tiszta a víz már 1 hete, ha jó a szűrésem, és heti 30% víz csere meg van, akkor ugye nem kell tartanom attól, hogy veszít a szépségéből?

Figyelt kérdés
Köszi!
2013. márc. 3. 21:46
 1/5 bamboochatheone ***** válasza:
Ha van benne fa akkor bebarnulhat, beopálosodhat stb. 3 hét után már nem kell maximum a fa színezéstől tartanod.
2013. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem etetsz túl akkor szép maradhat. Vigyázz ne érje túl sok fény sem.
2013. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom lesznek benne élőlények. Mert akkor arra azért ne számíts, hogy mindig ilyen gyönyörű lesz:)

Nekem több éves akvakertész múlttal nagyon ritkán sikerül csak elérnem, hogy ne legyen semmilyen alga.

Viszont ezektől nem kell megijedni, ahol beindul az élet, ott ezek természetes jelenségek.

2013. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyit tennék még hozzá ehhez az alga dologhoz, hogy készülj fel, az üveget 2-3 hetente majd le kell takarítanod sima szivaccsal belülről, az is algásodni fog. De nem lesz túl zavaró.

Illetve az első 3-4 hétben ellephet a barna alga, de ez természetes dolog új akváriumnál, egy idő után eltűnik, ha minden rendben van.


Egyébként egy minimális zöld alga a vasfán kifejezetten szép tud lenni. Az enyémen legalábbis tetszik nekem. :)

2013. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 hét alatt még nem állt be stabilan a víz, sok minden történhet.

Lehet hogy zavarosodik egy kicsit, lehet hogy megjelennek ilyen-olyan algák, gombák, stb.

Most még azért "nagyon szép kristály tiszta" mert újonnan van összerakva.


Tartsd be a részleges vízcseréket, és ha jó szűrés mellett nem vagy túltelepítve, nem etetsz túl, akkor idővel (pár hónap) stabilan beáll az egyensúly az akváriumban.

Akkor lesz csak igazán szép, kristály tiszta, és az már nem csak egy átmeneti kezdeti állapot lesz, hanem egy tartós, hosszan fenntartható állapot.

Néha, pl havonta 1 hétre tehetsz a szűrőbe, vagy a víz áramlásába szat gyantát, az is elég jó kis optikai tuning, tisztább lesz látszatra a víz.

2013. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!