Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Felpuffad és hátúszásban...

Felpuffad és hátúszásban úszkál 3 szifo kifejlett nőstényem, kb. félhónapos terhesek, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Eddig minden a legnagyobb rendben ment. 80l-es az akvárium.

Van benne 6 nagy anya szifo, 1 hím, 4 saját tenyésztésű "kamasz" szifo, 1 jó nagy kb. 4 éves anci és 1 sziámi harcoshal.

eddig semmi gond nem volt, mindenki élte a kis életét, de ma reggelre ez a 3 elkezdte gyakorolni a hátúszást, külön tettem őket, de sztem már nem sokáig húzzák.

Ma még nem mertem őket megetetni, mert félek, de a többi úgy nézem, mintha semmi nem történt volna.

A 3 anyának akkora a hasa, minta már tegnap elleniük kellett volna, és végtermék elég vastag szálon lóg ki belőlük, a hasuk kb. fele meg ki is lóg a vízből


2013. márc. 15. 11:57
 1/3 A kérdező kommentje:

Az anyák egyáltalán nincsenek halálukon, sőtt,nagyon is mozgékonyak. Lemennek, visszafordulnak normál helyzetükbe, úszkálnak, feljebb jönnek, aztán mintha a hasuk visszahúznák őket hátúszásba. Nagyon fura!!!

SOS szeretném megmenteni a drágáimat!

2013. márc. 15. 13:49
 2/3 anonim ***** válasza:
nem tudom mi lehet a bajuk,de mivel tapasztalt akvarista vagyok egyet megtanultam:Ha a hal háton úszik vagy vagy az akváriuma feneke felé lenéz néha és úgy lebeg akár pár percig,annak 1-2 nap és vége:/ha zavartan viselkedik vagy izgatottan úszkál akkor meg már ne törd a fejed.pontosan ebben a helyzetben viszont még nem voltam,inkább reménykedj hogy a terhesség végett,mert sajnos ha betegek már ilyenkor bár meglehet próbálkozni orvossággal már nem sok az esély a gyógyulásra.ha úgy lesz amit most írtam se csüggedj a szifó könnyen teherbe esik ha megfelelő számú nőstény van a akváriumban,viszont ha tervezed a szaporítást nagyon figyelj oda rájuk és ezekben a z időszakokban új halat ne vegyél az akviba mert megfertőzi a terhes halakat... :)valamint szaporító háló nélkül a halacskák 2-3 másodpercig fognak élni-úszni,ha nincs hová elbújniuk mert a hím vagy más nagyobb hal megeszi őket,mivel ingerli a többi halat a sok apró mozgás!
2013. ápr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Már szinte el is búcsúztam tőlük, de csodák csodájára estére már mind a 3 teljesen jól volt.

Reggel vissza is tettem őket és azóta sincs senkinek semmi baja eddig, pedig már lassan 1 hónap is eltelt, és már az új kis jövevények is szépen nődögélnek egy 20l- es akváriumban :)

2013. ápr. 6. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!