Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik halam megbetegedett...

Az egyik halam megbetegedett és külön tettem egy 5L-es akváriumba, a többiek a másikba maradtak ők jól vannak. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

1.gyógyszeres kezelést kapnak (sera omnipur) a külön tett halnak nincs külön szűrője, mi legyen vele,hogy oldjam meg a levegőztetését? Meddig bírja ki így ? most 2 napja van külön.

2. a másik szűrőt ,hogy fertőtlenítsem? a szivacsot nem moshatom csapvízbe sem elvileg, de ilyen esetben valamivel fertőtleníteni kéne azt is.



Elég sürgős lenne ha valaki tud valamit írjon!!


2013. márc. 18. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:

ne is figyelj az előzöre,csak pontozd le és kész!vagy jelentsd! ;)


A kérdésre válaszolva: keress otthon egy lavórt,vagy vegyél holnap egy vödröt,abban tovább bírja. de ha komolyabban gondolkozol haltartásban,akkor szerezz be egy karantén akváriumot, és vegyél bele egy szivacs szűrőt. az levegőztet is.

+ kérdések: mekkora az akvárium,milyen halak vannak benne,szűrés típusa,betegség neve. minden hal beteg?

2013. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Milyen az a karantén akvárium? nem igazán értek ezekhez , még kb 8 hónapja vannak velem. Meg még ez az első hogy ilyen történt de nem tudom az okát. Meg szaporodnak szinte havonta. 8 halam van egy 15 literes akváriumba, és belső szűrőm van de nem tudom milyen tipusú, csak annyit tudok hogy hamar eldugul és a szivacs is haamr telimegy trutyival :)De aki külön van nem fog megfulladani? vagy meddig bírja így ki?

Van 4 dánióm ,és 4 black molly. Az egyik molly a beteg, még időben vettem ki de azt mondták h a többiek is kapjanak gyógyszert, meg ő is. A tünetei: először csak lefogyott, elég látványos mert ezek mindig kövérek legalábbis eddig ő is az volt szép nagy. És mintha hámlani kezdett volna a kopoltyúja és a szeme olyan fehéres homályos lett. Most 2 napja van a gyógyszeres vízben , de mintha már nem hámlana, meg mozgékonyabb.Eszik rendesen. A többi hal jól van , rajtuk nincs semmi elváltozás, remélem nem is lesz!

2013. márc. 18. 21:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Ekkora akváriumban nem is lehet halat tartani, az lenne a csoda, ha nem betegednének meg a halak!
2013. márc. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"külön tettem egy 5L-es akváriumba"

Ebből honnan szűrted le, hogy mekkorában élnek alapból?

2013. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:

A fő szűrőt ne fertőtlenítsd le. Azért nem mindegy, milyen betegségről van szó, de ha nem túlnyomóan fertőző, akkor az erős immunrendszerrel bíró hal nem kapja meg. Egy 50 százalékos vízcsere mehet, de a szűrőhöz ne nyúlj. Ha a halak bírják, esetleg sózd meg a vizet kis mértékben (10 liter víz per kávéskanál jódmentes só).


A kis halnak levegőztetni kéne. A szűrő hiánya nem gond, gyógykezelt hal vizét általában úgysem szűrjük. Viszont a levegőztetést meg kéne oldani, más esetben legalább naponta ajánlatos lenne a víz egy részét cserélni. Ugye ez azért nem jó, mert a gyógyszernek hatnia kell, amit pontosan kell adagolni a vízhez, holott ezek általában 2-3 nap alatt bomlanak le. Szóval kéne egy légpumpa és egy porlasztókő. A vödrös vagy lavóros ötletet támogatom, 10 liter víz mégis jobb, mint 5.

2013. márc. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
A kis halnak = elkülönített halnak
2013. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! :) A levegőztetés megoldódott ,beszereztem egyet.
2013. márc. 22. 21:01
 8/9 anonim ***** válasza:
De másik akvárium kell, nem érted? Levegőztető meg felesleges. 15 literes akváriumban nem lehet ennyi halat tartani!
2013. márc. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Abban igaza van Xandir-nak, hogy 15 literes akváriummal folyamatos problémáid lesznek. Mollyt száz liter alatt nem is lenne szabad tartani.
2013. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!