Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék beüzemelni egy nano...

Szeretnék beüzemelni egy nano akváriumot (30x30x30) de nem tudom eldönteni hogy sima üvegűt, vagy opti white üvegből készült akváriumot vegyek . Szerintetek van akkora különbség a kettő közt hogy érdemesebb lenne a drágábbig fajtát megvenni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
ha van pénzed vegyed! de szerintem felesleges :D
2013. márc. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2013. márc. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:

Egy high-tech akváriumban megéri erre is költeni, és az összköltséghez képest már nem akkora nagy extra. Egy igazán jól ápolt high-tech akváriumban olyan látványt ad, mintha nem is lenne víz.


Ellenben közepes fényerő és visszafogott technika mellett fölösleges pénzkidobás, úgysem lesz olyan tökéletesen tiszta a látvány, hogy az üveg hatása érvényesüljön.

2013. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
Az optiwhite üvegnek csak komolyan szűrt, kristálytiszta víz esetén van értelme. Hacsak nem valami nagyon komoly szintet tolod a hobbit, és valami brutál akvárium a cél, felesleges.
2013. márc. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha az akvárium hátoldalára egy fekete hátteret teszek ,egyáltalán észrevehető lesz-e a két üveg közti különbség?
2013. márc. 19. 13:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Az opti white az szerintem arra jó, ha fotózni akarod semmi torzítása nincs.


A sima üvegnek lehet torzítása. Vannak jobb és rosszabb minőségű üvegek. Pl van egy olyan akváriumom, amit nem lehet szépen lefotózni, mert nem lesz soha totálisan éles, és ha oldalról fotózom, egyes helyeken elnyújtja a képet, mintha nem lenne teljesen sík az üveg. Pedig ránézésre az. Viszont a fotókon nem.


Érdekes mód a másik akváriumom vastagabb, és azt le tudom fotózni, az nem torzít, pedig az sem opti white, egyszerűen csak jobb fajta üvegből van.

2013. márc. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!