Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik, ha nem tartom...

Mi történik, ha nem tartom be, hogy mennyi halnak mennyi hely kell?

Figyelt kérdés
Még csak nézelődök, kezdő vagyok. Aranyhalat néztem, 200 l-re ajánl 3-4 halat egy oldal. Nekem csak 80 literes az akváriumom (van egy régi), ha abba tennék 4 aranyhalat, mi lesz velük?
2013. márc. 19. 22:15
1 2
 1/11 YourDestiny ***** válasza:
100%
Nem fognak megfelelően fejlődeni, a nem megfelelően szűrt víz miatt folyamatos mérgezésben fognak élni, ebből adódóan legjobb esetben 1-2 év alatt elpusztulnak, holott 15-20 évig élnek. Ezenkívül a hőmérséklet is könnyebben felszökhet kisebb vízmennyiség esetén. A plafon a 23 fok, a diszhal.info-n írt 25 már sok, ráadásul 200 literre inkább 3 aranyhal javasolt, mint 4. Ott se minden szentírás.
2013. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tehát akkor érdemes ezeket tényleg komolyan venni?
2013. márc. 19. 22:50
 3/11 A kérdező kommentje:
2 aranyhalat beletehetnék, és még valami mást mellé?
2013. márc. 19. 22:50
 4/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
Nem.
2013. márc. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, ezeket komolyan kell venni. Azért 80 literben már lehet elég jó sok fajta halat tartani.
2013. márc. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 YourDestiny ***** válasza:
80 liter sajnos egy aranyhalnak se megfelelő. Az, hogy 4 halat írnak 200 literre, nem jelenti azt, hogy 1 tartható például 50 literben. Ne oszd el, amit a diszhal.info-n írnak. A kifejlett méretéhez viszonyítva adják meg a méretet, ha egyedül, ha többen vannak. És ha elolvasod, nem az ajánlott, a 200 liter csak minimális űrtartalom. Mellesleg az aranyhal szereti, ha többen vannak, tehát a 4 hal se véletlenül került oda :)
2013. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

pedig régen milyen divat volt aranyhalat tartani kis akváriumban. :( De akkor keresek mást.

Köszi!!

2013. márc. 20. 13:22
 8/11 Platypus ***** válasza:

[link]

Nézd meg itt a képeket, mekkorára is nő meg egy aranyhal, aztán képzeld bele a te 80 literes akváriumodba.

2013. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
beleképzelem én, de sejtem, hogy nem nőne meg ekkorára. Soha nem is láttam még ekkorát.
2013. márc. 20. 14:34
 10/11 Platypus ***** válasza:
Pedig ha egy hal jól érzi magát, akkor megnő ekkorára. Kis akváriumban persze nem, de ez egyben azt is jelenti, hogy szenved. Egy egészséges hal eléri a maximális testméretét. A legalsó videóban szereplő hal például 2 évesen elérte a 30 centit. Ez tavi aranyhalaknál közönséges méret. És súlyban a kerek akváriumi változatok sem maradnak el mögötte. Persze ritkán látni ilyet, mert az aranyhalaknak kevesen adják meg azt a luxust, hogy élhető körülmények között tartják őket.
2013. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!