Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta mellé nanohalak, puhates...

Betta mellé nanohalak, puhatestűek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban rendeltem egy akváriumot (54l) és úgy döntöttem, hogy egy Betta hímet fogok benne tartani valamilyen nano hallal. Nézegettem ezeket a kissebb fajta halakat, és erre jutottam: galaxy vagy aranygyűrűs dánió vagy kubota. Még nem döntöttem, de erősen hajlok a galaxy felé. Ti melyiket ajánlanátok, és kb hány darabot? Én olyan 6-8-ra gondoltam.

Ezen kívül szeretnék még egy pagoda csigát, meg növényt bőven.

Szerintetek jó lesz ez így? Nem akarom túlnépesíteni...



2013. márc. 22. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A galaxy ha jól tudom igényli a lágyvizet, a betta viszont elvan csapvízben is, csapvízben könnyen tartható pl. az amanda lazac. és 8db nano hal elég lesz.
2013. márc. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az aranygyűrű dánió(danio tinwini) viszont már tartható csapvízben. Milyen kemény csapvizetek van?
2013. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A betta az a hal, aminél leginkább csak találgatni lehet.

Vannak közöttük mindenféle természetű.

Ki kell próbálni, csigákat amúgy általában békén hagyja. Meg általában a halakat is, de vannak kivételek.

Mindenesetre a bőséges növényzet mindenképpen jó ötlet.

2013. márc. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kubota a savasabb vizet szereti.

A többi meg lágyvizes, galaxynak és gold ringnek szinte kötelező lágyítani a vizét.

Amanda lazac, gertrúdea, akár endler guppi szerintem jó ötlet lehet.

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A csiga jó lesz, de attól, hogy egyet veszel, még fog szaporodni, csak lassan.
2013. márc. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A vizet mindenképp lágyítanom kell, mert itt elég kemény. Csak ez a gond a galaxy-val?
2013. márc. 22. 20:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!