Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy jó szürö?

Mennyibe kerül egy jó szürö?

Figyelt kérdés

2013. márc. 23. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Sokba
2013. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
100%

Attól függ, mekkora akváriumba keresel jó szűrőt. Néhány tízezer biztosan van egy jobb külső szűrő, de nagyon nem mindegy, hogy 50 vagy 500 litert szeretnél szűrni.


Kisebb akváriumhoz például ez egy jó és kategóriáján belül olcsó szűrő:

[link]

2013. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a tetra egy kalap...Ha jó szűrőt akarsz akkor Eheim..a belső szűrőjük 6 és 10e között mozognak, a külső szürők azok már jóval drágábbak, de kiszolgálnak nagyon sokáig.
2013. márc. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 izomszörp ***** válasza:

Tetrával nincs semmi baj! Nekem is az van és nagyon jól szuperál!

Igaz nekem külső szűrőm van, ami tényleg drágább, de megéri hosszú távon :)

2013. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

konkrétan nekem a 112 literesemhez ennyibe fájtak:

5.000 forint volt akvaristán keresztül használtan a hydor crystal 4-es belsőm.

és kerekítve 25.000 forint volt a helyi boltban (kaptam rá nem kicsi kedvezményt...) az eheim classic 2215-ös külsőm. ebbe vettem eddig 9.000 forintért 2 liter sera siporaxot (orrom előtt a serás dobozból mérték ki pontosan kis mérlegen az adagot, így 4.500 forint egy liter belőle ahol én vásárolok) és 1.500 forintért plusz egy réteg szivacsot.

2013. márc. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
zsebev! Miért nem vettél akváriumplusban kimért siporaxot? Ott 2000-ért megkapod literjét, még postaköltséggel is olcsóbb.
2013. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azért mert azt nem az orrom előtt mérik ki a Sera dobozából, amit mellesleg szintén az orrom előtt bontottak fel mert friss áru volt...
2013. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
A tetra szűrőkkel csak annyi baj van, hogy a gyári szűrőanyaguk gagyi, de azt meg le lehet cserélni. A vödörméretük nagyobb, mint az azonos teljesítményű eheim szűrőké. A jó árú eheim classic sorozathoz képest a tetratec karbantartása sokkal egyszerűbb. Az eheim őszintébben adja meg a liter/órát, a tetra esetében ugyanazon gyári értéknél kisebb áramlással kell számolni, de az árakkal összehasonlítva ez nem feltétlenül negatívum.
2013. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!