Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A gömbmohát lehet valahogy...

A gömbmohát lehet valahogy "szaporítani"?

Figyelt kérdés
2013. márc. 26. 19:22
 1/7 _.-Akv-._ ***** válasza:
66%
Kettévágod, és külön fog nőni mindkét darab. Mikor elér egy kicsit nagyobb méretet megint kettévágod.
2013. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És mire a félbevágott alak újra gömb lesz kinő a szakállad. Nagyon lassan nőnek, elvileg kerti tóba(gondolom a sekélyebb részekben) elég gyorsan tud nőni, nincs vele tapasztalatom, csak olvastam valahol. Szóval szerintem nincs értelme vele foglalkozni.
2013. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Végül is lehet...

A kulcsszó LASSAN!

Kettévágni nem érdemes, akár mindkét fél tönkremehet.

Vagy "osztódással" szaporodik persze nem a klasszikus értelemben, de látványra hasonlóan, tehát egy kitüremkedés egyre inkább különválik.


Vagy nő, nő, és egyszer csak fellazul, és szétesik több kisebb darabra.

Mindkét folyamat nagyon lassú.

És ezt kettévagdosással sem lehet felgyorsítani.

Mert attól, hogy kettévágod, csak 1 nagy helyett 2 kicsi darabod lesz, amik még lassabban nőnek a sokktól, mint addig.

Ráadásul a gömbformával is lennének gondok, nem egyszerű mesterségesen gömbre formázni, hogy úgy is maradjon.


Röviden, ha emberi mértékkel mérve elfogadható időn belül akarsz szaporulatot, a legjobban úgy jársz, ha egyszerűen veszel még néhány darabot.

2013. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
100%
Szét lehet szedni, csak az a gond, hogy mire újra gömböc lesz, ahhoz évek kellenek. Hiába golyózod össze, valamennyire szétnyílik. A megoldás, hogy összevarrod damillal. Viszont akkora darabokat csinálj, hogy egy év alatt észre se fogod venni, hogy nőtt valamit.
2013. márc. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
2013. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem lehetne szaporítani, akkor a gömbmohások hogy csinálnák a terraplázán, akik minden évben hoznak ki egy csomót? Ők azt mondták, pl kőre akarták ránöveszteni és még azt is sikerült nekik, csak nagyon nehezen, mert mindig be akart gömbölyödni.


Nekem is amiket összevarrtam több darabot egybe és kilapítottam, az is húzódik össze, annak ellenére is,h hogy rávarrtam egy hálóra. Gömbbé akar alakulni. Nem marad lapos. A szélei teljesen bepöndörödtek, mint egy sapka. Meg a kis darabok amik egymáshoz vannak varrva, mind egyenként is pöndörödnek befelé, és olyan mintha sok kis fél púp lenne egymás mellett, évek alatt pedig egyre nagyobb púpok lesznek. Képtelen lapos maradni, hiába kényszerítem rá.

2013. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Platypus!

Az első videó az nem gömbmoha szaporítás, hanem gömbmoha faragás, vagy szobrászkodás.

Ezt a szétbarbárkodást eszembe nem jutna szaporításnak nevezni, szerintem a szaporítás az, amikor azt csinálja, amit a természetben is csinálni.

A második videó nem tudom mi.

Így formás gömb alakot? Elég egyedi.

Rendesen a fel-le mozgástól lesz gömb alakjuk, mert ha mindig az akvárium aljában állna, tökéletesen mozdulatlanul, akkor eldeformálódna a fény felé.


Habel!

Valószínűleg jó erős fénnyel csinálnak olyan sokat. Mert attól, hogy árnyéktűrő, jó esetben nagyon is szívesen fogadja a sok fényt. Attól termel annyi oxigént, ami felemeli a vízben, és el kezd fel le liftezni. Ez segíti a tökéletesebb gömb formát. És olyankor gyorsabban is nő.

De egyébként eleinte, mikor kezdett elterjedni az akvarisztikában jobban a gömbmoha, ez komoly probléma volt.

A természetes lelőhelyükön drasztikusan lecsökkent a számuk, Fehéroroszország környékéről sikerült majdnem teljesen begyűjteni a mohákat.

Gondolom azóta vannak nagyobb termelő telepek, ahol évek alatt kialakult egy olyan folyamatos utánpótlás, ami kielégíti az igényeket.

2013. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!